Sukces Jeepa produkowanego w Polsce. Avenger zebrał już 100 000 zamówień

Produkowany w Polsce niewielki Jeep Avenger zdobył na świecie wyjątkowe uznanie i popularność. Dowodem rynkowego sukcesu jest już 100 000 zamówień złożonych przez klientów.

Jeep Avenger to najmniejszy model amerykańskiego producenta samochodów. Pojazd został zaprojektowany w Europie, a za jego seryjną budowę odpowiada polska fabryka w Tychach, która należy do wielomarkowego koncernu Stellantis. W tych samych zakładach na tej samej platformie budowane są jeszcze inne auta - Fiat 600 oraz Alfa Romeo Junior. Premiera Avengera miała miejsce pod koniec 2022 roku, a regularna, masowa produkcja crossovera ruszyła dokładnie 31 stycznia 2023 roku. Od tamtej pory firma zebrała już 100 000 zamówień od klientów.

Świętując ten niezwykły sukces Jeepa Avengera, nie chodzi tylko o liczby czy wyróżnienia; chodzi o nieustanne oferowanie klientom wolności wyboru, aby zaspokoić każdą potrzebę mobilności i zapewnić niezrównane wrażenia z jazdy. Mając na koncie imponującą liczbę 100 000 zamówień od klientów, Avenger jest świadectwem naszego niezachwianego zaangażowania w innowacje i jakość, które przedefiniowują standardy, wyznaczając nowe i pozostawiając niezatarty ślad w segmencie B-SUV i nie tylko

– powiedział Eric Laforge, dyrektor marki Jeep w regionie Rozszerzonej Europy.

Rozbudowana oferta handlowa

Jeep Avenger oferuje szeroki wachlarz personalizacji pojazdu, a także możliwości wyboru w postaci trzech silników, dwóch skrzyń biegów, a wkrótce możliwość wyboru napędu na cztery koła. W podstawie dostępna jest 100-konna benzyna (Avenger 1.2 Turbo), wariant pośredni z miękką hybrydą (Avenger e-Hybrid) legitymuje się mocą 136 KM, a na szczycie oferty widnieje 156-konny napęd w pełni elektryczny (Avenger Electric). Do końca 2024 roku marka wprowadzi także długo wyczekiwanego Avengera 4xe z napędem na cztery koła, opartego na wersji e-Hybrid.

Dla przypomnienia, Jeep Avenger pozycjonowany w bardzo konkurencyjnym segmencie B-SUV został nagrodzony tytułem Europejskiego Samochodu Roku 2023. W materiale wykorzystano zdjęcia producenta.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.