Luksusowy SUV odzyskany kilka godzin po kradzieży. Niestety, już był niekompletny

Dolnośląscy policjanci powiadomieni o kradzieży BMW X7, już po kilka godzinach od przyjętego zgłoszenia doprowadzili do odzyskania samochodu. Niestety, luksusowy SUV już był niekompletny.

Do odnalezienia BMW X7 o szacunkowej wartości 400 tysięcy złotych, doprowadziła intensywna praca policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową dolnośląskiej komendy wojewódzkiej oraz kryminalnych z Oleśnicy i Milicza. Auto zostało skradzione z terenu powiatu oleśnickiego. Dzięki przeprowadzonym szybkim działaniom operacyjnym, policjantom udało się ustalić miejsce, gdzie pojazd może się znajdować. Sprawdzenie wytypowanej lokalizacji przyniosło sukces. 

BMW było już w fazie rozbiórki

Poszukiwany SUV niemieckiej marki premium został po kilku godzinach odnaleziony w pomieszczeniu gospodarczym na terenie jednej z posesji w powiecie milickim. Na miejscu trwała już rozbiórka BMW. Mężczyzna odpowiedzialny za demontaż zdążył wykręcić z samochodu szereg elementów karoserii oraz wyposażenia wnętrza, które na miejscu zostały zabezpieczone przez policjantów. 

Zobacz wideo Policjanci odzyskali skradzione BMW X7

Zabezpieczone części i rowery

Jak dowiadujemy się z komunikatu prasowego, na terenie tej samej posesji ujawnione zostały również inne elementy różnych pojazdów, mogące pochodzić z przestępstwa. Wśród podzespołów znalazły się elementy z dwóch pojazdów skradzionych w 2023 roku z terenu Wrocławia i powiatu sieradzkiego. Ostatecznie zabezpieczonych zostało wiele części samochodowych, a także kilkadziesiąt rowerów. Wartość przedmiotów oszacowano łącznie na blisko miliona złotych.

Policjanci obecnie prowadzą czynności, aby ustalić wszystkie okoliczności kradzieży odzyskanego BMW X7. Zatrzymany 31-latek usłyszał słyszał zarzut paserstwa i zgodnie z decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Jak informują policjanci, sprawa ma charakter rozwojowy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.