119 osób rannych w Rosji. Ludzie wypadali z tramwaju na ulicę [WIDEO]

W Kemerowie w Rosji doszło do zderzenia dwóch tramwajów. Wydarzenie jest szokujące. Jeszcze bardziej szokujący jest jednak filmik pokazujący ostatnie chwile przed wypadkiem. Co się właściwie wydarzyło?

Do wypadku doszło w czwartek – 6 czerwca 2024 r. w Kemerowie w Rosji. Donosi o nim agencja Interfax. Na moście na rzece Tom zderzyły się dwa tramwaje. A skutek wypadku jest wyjątkowo tragiczny. Ponad 100 osób zostało poszkodowanych.

Zobacz wideo Patrzyła w telefon i weszła pod jadący tramwaj... cudem przeżyła

Zderzyły się dwa tramwaje. Wcześniej z jednego z nich wypadli pasażerowie

Doniesienia medialne dotyczące tragicznego zdarzenia mówią o tym, że jeden z tramwajów z dużą prędkością najechał na pojazd jadący przed nim. Choć na tragiczny bilans złożyło się nie tyle sam wypadek, co także sytuacja, która pojawiła się bezpośrednio przed nim.

Na jednym z filmów udostępnionych w serwisie YouTube widać tramwaj jadący z dużą prędkością po łuku. Prędkość jest na tyle duża, że siła odśrodkowa dosłownie wyrzuca pasażerów z wnętrza pojazdu. Ci spadają na jezdnię bezpośrednio przed koła najeżdżających pojazdów. Wcześniej doszło jednak do niekontrolowanego otwarcia, a właściwie to bardziej wyłamania drzwi tramwaju. Dlatego pasażerowie zaczęli wypadać z jego wnętrza.

 

W wyniku zderzenia dwóch tramwajów, ale i wypadnięcia pasażerów podczas jazdy, jedna osoba zginęła, a 119 zostało rannych. 31 po badaniu lekarskim wyszło do domu, 61 jest cały czas badanych przez lekarzy, a stan trzech jest nadal poważny.

Co było powodem tragicznego wypadku tramwajów w Rosji?

Nieoficjalnie mówi się o tym, że powodem zdarzenia był niesprawny układ hamulcowy. 23-letnia motornicza po prostu nie mogła wyhamować pojazdu. Dlatego uderzył w inny skład. Miejskie przedsiębiorstwo tramwajowe zaprzecza jednak tym zarzutom. Mówi o tym, że pojazd w kwietniu przeszedł przegląd techniczny i był w pełni sprawny. W sprawie będzie trwać teraz śledztwo.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.