Klienci sklepów Lidl stracili istotny przywilej. Nowa era na parkingach. Zrezygnują z zakupów?

Sieć sklepów Lidl przeprowadza kolejną rewolucję na parkingach. Kierowcy pewnych samochodów będą niepocieszeni. Usługa, która dotychczas była darmowa, będzie wiązała się z koniecznością wniesienia opłaty.

Niemiecka sieć marketów Lidl już w 2023 roku przestawiła ambitne plany związane z parkingami przed sklepami. - Dążymy do tego, aby do 2025 roku wszystkie nasze sklepy były wyposażone w ładowarki - informowała w rozmowie z portalem money.pl Aleksandra Robaszkiewicz z Lidl Polska. W międzyczasie doszło do kolejnych zmian, z których kierowcy nie będą zadowoleni.

Zobacz wideo Suzuki Moto Szkoła - tutaj zaczniesz przygodę z jednośladem, a także sprawdzisz swoje umiejętności

Ile kosztuje ładowanie auta w Lidlu? Koniec darmowej usługi dla klientów

Z myślą o klientach sieć sklepów Lidl zaczęła sukcesywnie instalować pod sklepami w Polsce stacje ładowania. Właściciele samochodów elektrycznych mieli możliwość uzupełniania energii w samochodzie za darmo w czasie robienia zakupów. - Wprowadziliśmy stacje ładowania pojazdów elektrycznych, aby promować ekologiczne źródła dostarczania energii oraz by wspierać rozwój elektromobilności w Polsce. Ta dodatkowa usługa jest w tym momencie bezpłatna dla naszych klientów, jednak planujemy, aby docelowo była płatna - zdradziła w marcu 2024 roku Aleksandra Robaszkiewicz, szefowa korporacji komunikacyjnej Lidl Polska.

Ile czasu można stać na parkingu Lidla? Koszt ładowania elektryka

Dotychczas wystarczyło pobrać bilet parkingowy i można było skorzystać z szybkiej ładowarki. Teoretycznie opcja ta dedykowana była dla klientów sklepu i nikt nie weryfikował, czy faktycznie tak jest. W rezultacie ze stacji ładowania korzystali wszyscy, którzy akurat potrzebowali. Jak informuje motoryzacja.interia.pl obecnie pod sklepami działa 71 takich punktów. Za ich obsługę i serwis odpowiada marka Elocity. Klienci chcący skorzystać z ładowarki:

  • Mają opcję zainstalować na telefonie aplikację Elocity, założyć konto i "podpiąć" kartę płatniczą, z której będą pobierane opłaty za ładowanie.
  • Mogą zapłacić z pomocą aplikacji takich jak np. Shell Recharge, We Charge - Volkswagen, Mercedes Me Charge, Kia Charge.
  • Mogą użyć terminali płatniczych.
  • Dokonać płatności za pośrednictwem strony internetowej.

Ładowanie samochodu elektrycznegoŁadowanie samochodu elektrycznego Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Wyborcza.pl

Stacje ładowania są dostępne całodobowo, niezależnie od godzin otwarcia sklepu. Koszt ładowania na stacjach obsługiwanych przez Elocity obecnie wynosi:

  • 1,59 zł/kWh (1A/ Typ 2/ 22 kW)
  • 1,99 zł/kWh (1B/ CCS/ 50 kW)
  • 1,99 zł/kWh (1C/ CHAdeMO/ 50 kW)

Jeśli masz ochotę, to zagłosuj w naszej sondzie, która znajduje się poniżej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.