Od poniedziałku utrudnienia na Zakopiance. Drogowcy wymienią nawierzchnię

Już w poniedziałek 20 maja drogowcy zaczną wymieniać asfalt na Zakopiance, a dokładnie na fragmencie w pobliżu budowanego właśnie wiaduktu w miejscowości Gaj. Prace mają zakończyć się w czwartek 24 maja.

Kierowcy planujący w przyszłym tygodniu podróż Zakopianką będą musieli przygotować się na utrudnienia w ruchu. Już w poniedziałek 20 maja drogowcy rozpoczną kolejny etap prac związany z budową wiaduktu we wsi Gaj. Tym razem skupią się na wymianie nawierzchni.

Zobacz wideo

Utrudnienia w ruchu na Zakopiance

Jak informują przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrada (GDDKiA) w poniedziałek po południu rozpocznie się wymiana wierzchniej warstwy asfaltu na DK7 w okolicy budowanego w Gaju wiaduktu. "Będziemy ściągać asfalt i układać nową nawierzchnię. Prace potrwają do 24 maja i będą też prowadzone nocą" - wyjaśnia Kacper Michna, starszy specjalista ds. komunikacji społecznej GDDKiA.

Kiedy można spodziewać się największych utrudnień w ruchu? Zdaniem dyrekcji wystąpią one w środę i czwartek. Wtedy kierowcy będą mogli jechać w każdym kierunku tylko jednym pasem. "W pozostałe dni planujemy udostępnić dwa pasy ruchu w kierunku Krakowa albo Myślenic, zależnie od poszczególnych etapów prac" - dodaje Michna.

Drogowy węzeł w Gaju

Powstający w gaju wiadukt nad DK7, czyli popularną Zakopianką, będzie miał ponad 120 m długości. Na obiekcie oprócz jezdni będzie też ciąg pieszy, pozwalający przemieszczać się pomiędzy ulicami Zadziele i Widokową. Dodatkowo powstaną pasy włączania na DK7, chodniki o długości 750 m oraz nowa kanalizacja deszczowa. Koszt budowy to prawie 32 mln zł. Całość została sfinansowana ze środków budżetu Państwa.

Generalny Pomiar Ruchu przeprowadzony w latach 2020/2021 wykazał, że codziennie średnio w tym miejscu przejeżdża prawie 60 tysięcy pojazdów. Zdaniem drogowców nowy wiadukt poprawi bezpieczeństwo kierowców i pieszych.

Czy jesteś zadowolony z tempa budowy dróg w Polsce?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.