Nawet doświadczeni kierowcy się sparzyli. Co to za znak drogowy? Prawie 50 tys. złych odpowiedzi

Do jakiej grupy należy ten znak drogowy? Sprawdź swoją wiedzę i przekonaj się, czy masz rację. W naszym quizie prawie 50 tys. osób odpowiedziało źle. Możliwe, że pomylili go z innym, nieco podobnym, ale należącym już do innej grupy. A jak tobie poszło?

Wiele osób wręcz uwielbia brać udział w quizach, w których można sprawdzić swoją wiedzę. Na naszym portalu co jakiś czas publikujemy również te, które są związane z motoryzacją i znajomością znaków drogowych. Czy wiesz, do jakiej grupy należy jeden z nich? Okazuje się, że prawie 50 tys. osób odpowiedziało nieprawidłowo.

Zobacz wideo Rowerzysto! Uważaj i poznaj znaki drogowe

Co to za znak drogowy? Prawie 50 tys. osób nie wiedziało, do jakiej grupy należy

Niektórzy doświadczeni kierowcy przekonani są o swojej nieomylności i o tym, że znajomość wszystkich znaków drogowych mają w małym palcu. Nasze quizy pokazują jednak, że nie zawsze tak jest i nawet z pozoru znajomy nam znak może przysporzyć nie lada problemów, na przykład dlatego, że pomylimy go z nieco podobnym, ale innym. Tak też było i w tym przypadku, bo źle odpowiedziało prawie 50 tys. osób. Czy wiesz, do jakiej grupy należy ten znak drogowy? Zastanów się dobrze i sprawdź poniżej, czy znasz prawidłową odpowiedź.

Do jakiej grupy należy ten znak?Do jakiej grupy należy ten znak? Do jakiej grupy należy ten znak? Fot. Grafika własna

Do jakiej grupy należy ten znak drogowy? Sprawdź, czy masz rację

W pytaniu w naszym quizie na dzień 13 maja 44404 osoby odpowiedziały dobrze, a 49796 źle. Ten znak należy do grupy:

  • znaków nakazu
  • znaków informacyjnych
  • znaków uzupełniających.

Prawidłową odpowiedzią jest druga, czyli znaków informacyjnych. Znak oznacza się jako D-3. Wskazuje nam początek lub kontynuację drogi, na której ruch może i powinien odbywać się tylko w jednym kierunku. Na tego typu drodze zawracanie jest niedozwolone. Dlaczego wielu internautów się pomyliło? Możliwe, że znak skojarzył im się z C-5, który różni się tym, że nie jest kwadratowy oraz jest znakiem nakazu jazdy prosto. Jeśli masz ochotę, zagłosuj w naszej sondzie, która znajduje się poniżej.

Czy zdarza ci się mylić znaki drogowe?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.