Pijana kierowniczka salonu Mercedesa potrąciła dwie osoby na rzeszowskich Juwenaliach

Do nietypowego wypadku doszło w Rzeszowie w strefie VIP tamtejszych Juwenaliów. Pijana kobieta wsiadła do mercedesa GLC AMG i potrąciła dwie osoby. Nie była to jednak studentka, a kierowniczka salonu samochodowego Zasada Automotive - poinformował serwis Rzeszów News.

Do wypadku doszło w pierwszy dzień rzeszowskich Juwenaliów. W strefie VIP na terenie miasteczka akademickiego Politechniki Rzeszowskiej jedna z atrakcji był czerwony mercedes GLC AMG. Jak się wieczorem okazało, okraszający strefę samochód stał się źródłem poważnych kłopotów, kiedy wsiadła do niego 37-latka. Kobieta gwałtownie ruszyła, potrącając dwóch mężczyzn siedzących na ławce. Obaj zostali ranni. Na ławce znajdowało się jeszcze dziecko, ale na szczęście ono nie ucierpiało w tej sytuacji. Poszkodowani trafili do szpitala.

Kobieta była kompletnie pijana

Jak się później okazało, nie była to osoba przypadkowa. Kobieta była kierowniczką salonu samochodowego Zasada Automotive w Rzeszowie i właśnie pod jej opieką znajdował się wspomniany mercedes. Po przyjeździe policji wyszło na jaw, że kobieta jest kompletnie pijana – miała ponad 2,6 promila alkoholu we krwi, gdy usiadła za kierownicą luksusowego pojazdu.

Rzecznik rzeszowskiej policji, asp. sztab. Magdalena Żuk poinformowała serwis Rzeszów News, że prowadzone są czynności w sprawie spowodowania wypadku pod wpływem alkoholu. Uszkodzony mercedes został zabrany ze strefy VIP, ale następnego dnia na jego miejsce pojawił się inny egzemplarz w innym kolorze.

Mimo że od marca obowiązują przepisy o konfiskacie pojazdów osobom powodującym wypadek po pijanemu, policja nie zatrzymała samochodu, ponieważ jak to tłumaczono, nie była ona właścicielką pojazdu, a jedynie miała go pod "opieką". Nie wiadomo jednak czy w tym przypadku zadziała mechanizm konfiskaty, w tym przypadku, równowartości samochodu?

Zobacz wideo

Źródło: Rzeszów News

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.