Jedno Audi SQ7 było zdekompletowane, a drugie w kawałkach. Do tego części innych aut

Policjanci z Jeleniej Góry zlikwidowali dziuplę samochodową i zatrzymali trzech mężczyzn w związku z kradzieżami pojazdów. Kryminalni ujawnili wiele nielegalnych części oraz odzyskali dwa poszukiwane Audi SQ7 - jedno mocno zdekompletowane, a drugie w kawałkach.

Dolnośląscy policjanci poinformowali o rozbiciu kolejnej dziupli samochodowej. Tym razem sukces odnieśli jeleniogórscy kryminalni. W wyniku prowadzonych działań operacyjnych w jednej z miejscowości powiatu lwóweckiego w wynajętym pomieszczeniu gospodarczym ujawniono nielegalną aktywność.

Zdekompletowane Audi SQ7

Podczas akcji policjanci zabezpieczyli w budynku części pochodzące z pojazdów różnych marek skradzionych na terenie Niemiec. Odnaleziony został także luksusowy samochód, który został skradziony w nocy z 17 na 18 w Niemczech. Wstępnie wartość zabezpieczonego mienia oszacowano na 700 tysięcy złotych. Jak czytamy w komunikacie prasowym, policjanci na miejscu zatrzymali 33 i 46 latka. Mężczyźni odpowiedzą m.in. za kradzież odzyskanego Audi SQ7, które zostało mocno zdekompletowane.

Zobacz wideo Odnaleziono poszukiwane Audi SQ7. Było już w częściach

Drugie Audi SQ7 w kawałkach

Następnego dnia policjanci doprowadzili do zatrzymania na drodze dostawczego Fiata Ducato pełnego nielegalnego towaru. Po sprawdzeniu części bagażowej ujawniono przewożone części pochodzące z innego Audi SQ7. Funkcjonariusze ustalili, że elementy SUV-a pochodzą z auta skradzionego na terytorium Niemiec w dniu 15 marca. Na domiar złego okazało się, że mężczyzna jechał wbrew zakazowi sądowemu. Dostawczym pojazdem kierował 50-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego, posiadający sądowy zakaz prowadzenia pojazdów silnikowych. 

Łączną wartość strat osób pokrzywdzonych w wyniku kradzieży pojazdów oszacowano na 1,5 miliona złotych. Funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo okoliczności tej sprawy. Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie i usłyszeli już zarzuty. Cała trójka za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Dwóm zatrzymanym grozić może nawet do 10 lat pozbawienia wolności, a trzeciemu z mężczyzn do lat 5 więzienia.

Czy stosujesz odpowiedne środki, zapobiegające kradzieży samochodów
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.