Polska ekipa w Rajdzie Węgier. Marczyk i Gospodarczyk rozpoczynają sezon

Już w ten piątek rusza nowy sezon Rajdowych Mistrzostw Europy ERC. Na starcie ustawi się polska ekipa z dużymi ambicjami.

Właśnie dzisiaj startują Rajdowe Mistrzostwa Europy ERC. Rajd Węgier to pierwsza runda nowego sezonu. Organizator zaplanował 13 odcinków specjalnych o długości ponad 192 kilometrów. Rajd rozpocznie się w piątek, 12 kwietnia, od superoesu Királyszentistván. Finał Rajdu Węgier zaplanowano na niedzielę 14 kwietnia. To pierwsza runda Mistrzostw. Gdzie potem pojadą kierowcy, piloci i ich ekipy? Tak prezentuje się tegoroczny kalendarz:

  • 12.04-14.04 – 5. Rajd Węgier, Veszprem
  • 02.05-04.05 – 48. Rajd Wysp Kanaryjskich, Las Palmas
  • 13.06-15.06 – 2. Rajd Skandynawii, Karlstad
  • 05.07-07.07 – 14. Rajd Estonii, Tartu
  • 26.07-28.07 – 12. Rajd Rzymu, Fiuggi
  • 16.08-18.08 – 53. Rajd Barum, Zlin
  • 30.08-01.09 – 4. Rali Ceredigion, Aberystwyth
  • 11.10-13.10 – 8. Rajd Śląska, Katowice

Na rajdowe odcinki specjalne rusza dzisiaj polska ekipa

Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk w barwach ORLEN Team wystartuje w pełnym sezonie Rajdowych Mistrzostw Europy ERC oraz w wybranych rundach Rajdowych Mistrzostw Świata w klasie WRC 2. Gdzie w ramach WRC2 można się spodziewać polskiej ekipy? Pewniakiem jest czerwcowy Rajd Polski. Prawdopodobnie utalentowany duet pojawi się także Rajdzie Europy Centralnej oraz w imprezie kończącej sezon motorsportowy w naszym kraju, czyli na Rajdzie Barbórka. Teraz jednak skupia się na Rajdowych Mistrzostwach Europy ERC.

Rozpoczynamy sezon Rajdowych Mistrzostw Europy. Przed nami pierwsza runda, czyli Rajd Węgier. Do tej pory na Węgrzech w cyklu ERC ścigaliśmy się na asfalcie, natomiast teraz po raz pierwszy impreza ta będzie szutrowa. W tym sezonie przed nami osiem rajdów, natomiast zachęcam was do tego, abyście trzymali za nas kciuki już w ten weekend, podczas pierwszej rundy sezonu

- komentuje Miko Marczyk, kierowca Skody Fabii RS Rally2. W naszej galerii znajdziecie kilka zdjęć ich nowego samochodu. Kibice z całą pewnością dostrzegą tutaj bardzo duże zmiany. Dominuje czerwień oraz granat, a całe malowanie prezentuje się bardzo agresywnie i dynamicznie.

Rajd Węgier to 190 trudnych kilometrów

Przed nami 190 kilometrów odcinków specjalnych. Ten teren przypomina mi trochę poligon w Drawsku Pomorskim. Do tej pory rozgrywano tutaj głównie rajdy cross country i startując w nich zdążyłem trochę poznać tę okolicę. Również testy pozwoliły nam zrozumieć, jaki będzie ten rajd. Bardzo szybki, ale jednocześnie wymagający, bo na trasie dużo będzie kamieni i piachu. Będzie się działo

- podsumował Szymon Gospodarczyk, pilot w załodze ORLEN Team. Pierwsza runda sezonu to zawsze wielkie emocje i wiele niewiadomych. Trudne odcinki specjalne Rajdu Węgier pokażą w jakiej formie jest cała stawka i kto będzie walczył o najwyższe cele. Trzymamy, żeby to nasza ekipa Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk rozdawali karty w tym sezonie. Powodzenia!

Zobacz wideo Lego Technic 42171 Mercedes-AMG F1 W14 E Performance. Złożyłem ogromny bolid F1 z klocków
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.