Toyota skradziona w Gdańsku po kilku miesiącach została odzyskana w całości

Funkcjonariusze Wydziału Operacyjno-Śledczego Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku odzyskali poszukiwaną Toyotę RAV4 Hybrid. Auto zostało skradzione kilka miesięcy temu.

Samochody marki Toyota często padają łupem złodziei. Duża popularność japońskich aut w Polsce sprawia, że na rynku części zamiennych panuje spory popyt na rozmaite podzespoły. Z tego powodu Toyoty pochodzące z kradzieży zwykle są rozkręcane w dziuplach, a wymontowane z nich elementy trafiają potem do obiegu. Taki los nie spotkał jednak Toyoty RAV4 z napędem hybrydowym, która w 2023 roku została skradziona na terenie Gdańska. 

Auto odnaleziono w województwie mazowieckim

SUV-a o szacunkowej wartości około 160 tys. zł odzyskali pracownicy Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku. Z komunikatu prasowego donoszącego o tym sukcesie dowiadujemy się, że odnalezienie i zidentyfikowanie pojazdu to efekt pracy funkcjonariuszy operacyjno-śledczych. Toyotę zatrzymano na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego (woj. mazowieckie) i poddano badaniom mechanoskopijnym, które wykazały ingerencję w pole numerowe VIN.

Wnikliwe prześwietlenie samochodu pozwoliło ustalić, że zatrzymana Toyota RAV4 Hybrid jest pojazdem figurującym w bazach danych jako utracony. Funkcjonariusze przesłuchali w charakterze świadka obecnego właściciela, a Toyotę zabezpieczyli na służbowym parkingu placówki Straży Granicznej zlokalizowanej w Modlinie. Dalszym postępowaniem w sprawie zajmują się teraz policjanci z Gdańska. Więcej o pojazdach pochodzących z przestępstw piszemy na stronie głównej Gazeta.pl.

Strażnicy regularne ujawniają nielegalne pojazdy

Funkcjonariusze Straży Granicznej podczas swojej codziennej pracy sprawdzają m.in. legalność pochodzenia aut, które zatrzymują na drogach do kontroli, lub w których kierowcy zamierzają przekroczyć granicę państwa. Sprawdzają także pojazdy transportowane na lawetach bądź w przyczepach. W ujawnianiu sprzętów z nielegalnego źródła pomaga doświadczenie, nowoczesny sprzęt oraz dostęp do europejskich baz danych.

Zobacz wideo Policjant mówi jak uniknąć kradzieży lub włamania do aut
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.