Warsztat samochodowy okazał się dziuplą. W kawałkach Audi, BMW, Mercedesy

Policjanci z Wrocławia weszli do warsztatu samochodowego, w którym znalezione zostały części samochodowe pochodzące z pojazdów skradzionych na terenie różnych państw. Na miejscu zabezpieczono masę podzespołów wymontowanych m.in. z aut marek klasy premium.

Policjanci poinformowali o kolejnej udanej akcji wymierzonej w paserów. Tym razem sukces odnieśli funkcjonariusze z wydziału kryminalnego wrocławskiej komendy miejskiej, którzy współpracowali z niemieckimi policjantami. Śledczy namierzyli warsztat samochodowy, w którym odkryto składowisko części pochodzących z nielegalnego źródła. O kradzieżach pojazdów więcej piszemy na Gazeta.pl.

Części z pojazdów skradzionych za granicą 

Z przekazu medialnego wynika, że zabezpieczone na miejscu elementy to m.in. silniki, zderzaki, poduszki powietrzne z pojazdów, elementy zawieszenia oraz karoserii, a podzespoły te pochodziły z aut takich jak Audi, BMW i Mercedes. Ujawnione części zidentyfikowano jako elementy z pojazdów skradzionych na terenie różnych państw.

Zobacz wideo

Paserstwo umyślne mienia o znacznej wartości

Według opinii biegłego zabezpieczone przez policjantów elementy mogą stanowić wartość nawet ponad 200 tys. złotych. Zatrzymany w tej sprawie właściciel warsztatu to 47-letni mieszkaniec gminy Siechnice (woj. dolnośląskie). Mężczyzna usłyszał wstępne zarzuty dotyczące paserstwa umyślnego mienia o znacznej wartości. Za popełnione przestępstwa grozić może mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci podają, że sprawa ta ma charakter rozwojowy.

Kradzione pojazdy odnajdywane w Polsce

Na terytorium Polski służby mundurowe regularnie ujawniają pojazdy różnego typu oraz części aut pochodzące z przestępstw, do których doszło zarówno na terenie naszego kraju, jak i za granicą. W walce ze złodziejami, paserami oraz przemytnikami aut pomaga m.in. wiedza, doświadczenie, działania operacyjne, nowoczesny sprzęt, międzynarodowa współpraca służb czy dostęp do europejskich baz danych o kradzionych pojazdach.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.