Agresywna jazda kierowcy Dacii. Policjanci po obejrzeniu filmu sięgnęli po taryfikator

Pewien zmotoryzowany, który kilka miesięcy temu dopuścił się paru wykroczeń w ruchu drogowym, nie pozostał bezkarny. Inny użytkownik drogi zirytowany brawurową jazdą kierowcy białej Dacii przesłał film policjantom, którzy ustalili tożsamość pirata i go ukarali.

Przysyłanie policji nagrań dokumentujących niebezpieczne zachowania zmotoryzowanych jest w Polsce coraz bardziej powszechne. Donosy z filmami rejestrowanymi smartfonami oraz kamerkami samochodowymi, mundurowi przyjmują na dedykowane skrzynki mailowe "Stop Agresji Drogowej". Po zapoznaniu się z daną sprawą stróże prawa sprawdzają, czy doszło do wykroczenia lub przestępstwa i wówczas podejmują stosowne działania.

Pirat drogowy nie pozostał bezkarny

W związku ze zgłoszeniem dotyczącym agresywnego zachowania kierowcy Dacii Dokker, które otrzymali śląscy policjanci, wszczęte zostały czynności wyjaśniające. Na nagraniu widzimy, jak kierowca kombivana w Rudzie Śląskiej na ulicy 1 Maja nie respektował przepisów ruchu drogowego. Jechał po powierzchni jezdni wyłączonej z ruchu, zignorował podwójną linię ciągłą oraz złamał nakaz jazdy z prawej strony znaku.

Policjanci zajmujący się sprawą ustalili tożsamość kierowcy osobówki. Okazał się nim mężczyzna w wieku 40 lat. Jak poinformowali w komunikacie prasowym śląscy policjanci, którzy opublikowali nagranie dokumentujące brawurowe zachowanie, zmotoryzowany w związku z popełnionymi wykroczeniami otrzymał mandaty na sumę 550 zł, a do jego konta przypisanych zostało 11 punktów karnych. W ten sposób mężczyzna dostał nauczkę, że nie opłaca się łamać zasad panujących na drodze. O niebezpiecznych zdarzeniach na drogach więcej piszemy na Gazeta.pl.

Skrzynka "Stop agresji drogowej"

Każdy kierowca doświadczający agresywnego zachowania ze strony innego uczestnika ruchu, może zgłosić popełnione wykroczenie i przesłać policjantom nagranie. W tym celu utworzono specjalne skrzynki mailowe dla poszczególnych komend wojewódzkich. Pod tym linkiem można znaleźć listę adresów i zasady przesyłania nagrań - kliknij.

Zobacz wideo Kierowca kombivana łamał przepis za przepisem
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.