Pijana matka jechała z dziećmi. Wpadła przez dziwny styl prowadzenia auta

Prawie promil alkoholu w organizmie miała kobieta prowadząca samochód osobowy, podróżująca z dwiema córkami i pijaną koleżanką. Nieodpowiedzialną matkę zatrzymali policjanci po służbie, których zaniepokoił dziwny tor jazdy auta marki BMW.

Pijani kierowcy to prawdziwa zmora polskich dróg. Zmotoryzowani jeżdżą na tak zwanym podwójnym gazie, nawet mimo wiedzy na temat konsekwencji, jakie czekają osoby decydujące się na zajmowanie miejsca za kierownicą po spożyciu alkoholu. Przykład skrajnej nieodpowiedzialności tym razem w wykonaniu kobiety, która naraziła własne dzieci, pochodzi z województwa pomorskiego. 

Pijaną kierującą zatrzymali policjanci po służbie

Nietrzeźwa kierująca wpadła w miejscowości Stańkowo w gminie Prabuty. Na dziwny tor jazdy BMW serii 5 uwagę zwrócili policjanci będący po służbie. Podejrzewając, że osoba kierująca autem może być pijana, postanowili interweniować. Funkcjonariusz prowadzący auto osobowe zdołał wyprzedzić podejrzany samochód, a następnie go wyhamować. Kiedy kierująca BMW zatrzymała się, zmotoryzowanej odebrane zostały kluczyki, a na miejsce wezwano policjantów ruchu drogowego.

Umundurowani stróże prawa przeprowadzili badanie trzeźwości. Jak czytamy w policyjnym komunikacie prasowym, alkomat wskazał, że 37-letnia kobieta prowadziła mając blisko promil alkoholu w organizmie, a podróżująca wraz z nią pasażerka miała ponad 1,5 promila. Na tylnej kanapie siedziały córki kierującej w wieku 6 i 15 lat. Kobieta straciła prawo jazdy, a do sądu trafi informacja o sprawowaniu opieki nad dziećmi w stanie nietrzeźwości.

Kierując w stanie nietrzeźwości zagraża się sobie oraz innym

Kobieta odpowie przed sądem za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie. Wsiadając za kierownicę w stanie nietrzeźwości naraziła nie tylko swoje życie i zdrowie, ale również własnych dzieci i koleżanki oraz innych uczestników ruchu drogowego. W związku z popełnieniem przestępstwa, jakim jest kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu, w konsekwencji może zostać pozbawiona wolności, otrzymać kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów silnikowych, a także otrzymać wysoką karę finansową na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. 

Zobacz wideo Pijany kierowca wiózł pasażera na dachu
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.