Dość nielegalnym wyścigom ulicznym w Warszawie. Policjanci przeprowadzili specjalną akcję

Warszawscy policjanci wypowiedzieli wojnę kierowcom biorącym udział w nielegalnych wyścigach. W ramach przeprowadzonej w miniony weekend specjalnej akcji stróże prawa wystawili ponad 300 mandatów, odebrali 12 praw jazdy, a także zatrzymali 73 dowody rejestracyjne. Jak stwierdzają funkcjonariusze - to dopiero początek.

Nie ulega wątpliwości, że zbyt szybka jazda ma często katastrofalne konsekwencje. Niestety, kierowców cierpiących na syndrom ciężkiej nogi nie brakuje. W związku z tym funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji w miniony weekend, a dokładnie w nocy z sobotę na niedzielę (3-4 lutego), przeprowadzili akcję, która miała przeciwdziałać nielegalnym wyścigom w stolicy i jej okolicach. Wyniki mówią same za siebie.

Zobacz wideo

Policja kontra piraci drogowi. 300 mandatów w jedną noc

Oprócz drogówki w akcji udział wzięli policjanci z prewencji, wywiadowcy, funkcjonariusze zwalczający przestępczość samochodową oraz przewodnicy z psami tropiącymi wyspecjalizowanymi w wykrywaniu narkotyków oraz środków wybuchowych. Co więcej, wykorzystano również policyjny śmigłowiec, drony i najszybsze radiowozy.

W ciągu kilkugodzinnych działań policjanci sprawdzili trzeźwość 1400 kierowców, skontrolowali 799 pojazdów i nałożyli ponad 300 mandatów. Wobec dziewięciu zmotoryzowanych stróże prawa skierowali wnioski o ukaranie do sądu. Oczywiście, najwięcej wykroczeń dotyczyło przekroczenia prędkości. Wśród pozostałych przewinień kierowców znalazły się m.in. nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprzestrzeganie zakazu wyprzedzania czy też prowadzenie pojazdu bez wymaganych dokumentów.

Policyjne kontrole dla wielu kierowców zakończyły się mandatem.Policyjne kontrole dla wielu kierowców zakończyły się mandatem. Fot. Komenda Stołeczna Policji

Ponadto policjanci zatrzymali 12 praw jazdy (w większości za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym) oraz 73 dowody rejestracyjne. Wszystko z powodu złego stanu technicznego skontrolowanych pojazdów.

Policyjna akcja przeciwko nielegalnym wyścigom w stolicy. "To nie koniec"

Jak przekazuje podkom. Barbara Szczerba z Komendy Stołecznej Policji, bezpieczeństwo w ruchu drogowym stanowi priorytet dla stołecznych policjantów. "Dbając o bezpieczeństwo zarówno niechronionych uczestników ruchu, jak i kierujących pojazdami, policjanci codziennie monitorują sytuacje na drogach, prowadzą działania prewencyjno-kontrolne i reagują na wszelkie ujawnione zagrożenia" - stwierdza podkomisarz. Funkcjonariuszka ostrzegła wszystkich kierowców lubiących szybką jazdę, zapewniając, że podobne działania będą kontynuowane także w przyszłości.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.