Kilkukrotnie niemal doprowadziła do czołowego zderzenia. W porę zareagowała policjantka na urlopie

52-letnia kobieta wsiadła za kierownicę auta będąc pod wpływem alkoholu i kilkukrotnie niemal doprowadziła do czołowego zderzenia z innymi pojazdami. Zareagowała policjantka przebywająca na urlopie, która powiadomiła policję i śledziła niebezpieczną jazdę.

Policjanci z Kłodzka (woj. dolnośląskie) opublikowali film przedstawiający niebezpieczną jazdę pijanej kierującej. Kobieta prowadząca samochód osobowy swoim stylem jazdy stwarzała poważne zagrożenie na drodze. Zmotoryzowana przemierzając teren gminy Nowa Ruda poruszała się od jednej krawędzi jezdni do drugiej, zjeżdżała na pobocze oraz podejmowała próby wyprzedzania w miejscach zabronionych. Wykonywane przez nią manewry były przerażające. Kierująca kilkukrotnie doprowadziła niemal do czołowego zderzenia z innymi pojazdami.

Zareagowała policjanta na urlopie

Materiał wideo zarejestrowała samochodową kamerką policjantka z Nowej Rudy przebywająca na urlopie. Funkcjonariuszka obserwując nienaturalny tor jazdy auta poruszającego się przed nią, zatelefonowała na na Komisariat Policji w Nowej Rudzie. Będąc w kontakcie z oficerem dyżurnym, do czasu przyjazdu radiowozu sama postanowiła jechać za samochodem i podejmowała próby zatrzymania go.

Zobacz wideo Pijana kobieta kilkukrotnie niemal doprowadziła do czołowego zderzenia

Jadąca zygzakiem miała 2,7 promila alkoholu w organizmie

Ostatecznie do zatrzymania doprowadzili mundurowi w uprzywilejowanym radiowozie. Samochód prowadziła kobieta w wieku 52 lat. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że mieszkanka powiatu wałbrzyskiego miała 2,7 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie przed sądem za kierowanie pod wpływem alkoholu. Za popełnienie tego przestępstwa może zostać pozbawiona wolności, otrzyma wysoką grzywnę, wieloletni zakaz prowadzenia podjazdów silnikowych oraz wysokie świadczenie pieniężne. O niebezpiecznych sytuacjach na polskich drogach więcej piszemy na Gazeta.pl.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.