Pędził 115 km/h w zabudowanym. W końcu kto by się przejmował trudnymi warunkami...

Mimo trudnych warunków drogowych w ostatnich dniach wielu zmotoryzowanych nadal pozwalało sobie na łamanie ograniczeń prędkości. Jednym z nich jest 24-latek, który pędził z prędkością aż 115 km/h. Na szczęście zimę spędzi już nie jako kierowca, a pasażer.

Nie ulega wątpliwości, że obfite opady śniegu nie sprzyjają szybkiej jeździe. Wielu kierowców zdaje sobie z tego sprawę i porusza się z prędkością znacznie niższą niż ta wskazywana przez znaki. Niestety, nie brakuje zmotoryzowanych o bardzo ograniczonej wyobraźni, którzy najwidoczniej nie dopuszczają do swojej świadomości potencjalnych konsekwencji związanych z tego typu jazdą. Do tej grupy należą kierowcy zatrzymani przez policjantów z Piaseczna.

Zobacz wideo

Niechlubny rekordzista. Pędził 115 km/h w obszarze zabudowanym

Jak przekazała st. asp. Magdalena Gąsowska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie, funkcjonariusze zatrzymali pięciu kierujących, którzy jednego dnia stracili prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące. Nie zważali oni ani na śnieg, ani na śliską nawierzchnię, a w obszarze zabudowanym rozwijali prędkość dwukrotnie wyższą od tej, która jest tam dozwolona, czyli 50 km/h.

"Niechlubnym rekordzistą był 24-latek siedzący za kierownicą forda, który w miejscowości Marianka jechał z prędkością 115 km/h! Został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 złotych, a na jego indywidualne konto mundurowi dopisali 14 punktów karnych!" - dodaje przedstawicielka piaseczyńskiej komendy. Mamy nadzieję, że okres bez prawka skłonił ukaranych kierowców do refleksji i ostrożniejszej jazdy w przyszłości.

Nadmierna prędkość to najczęstsza przyczyna zdarzeń drogowych

Nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną powstawania zdarzeń drogowych, również tych tragicznych. Pośpiech jest naprawdę złym doradcą, tym bardziej, kiedy warunki drogowego są trudne i wymagające. Wielu kierowców przecenia swoje umiejętności, co prowadzi do opłakanych skutków.

St. asp. Magdalena Gąsowska przypomina parę zasad, które kierowcy powinni zachować podczas jazdy w trudnych zimowych warunkach. "Zimą zaleca się wolniejszą jazdę, płynne wykonywanie manewrów, zachowanie większej odległości od pojazdów poprzedzających oraz unikanie gwałtownego hamowania. Bezpieczeństwo na drogach w okresie zimowym jest wspólną odpowiedzialnością wszystkich użytkowników dróg" - stwierdza oficer prasowy. Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.