Wydobyli z szopy Forda Mustanga z 1966 roku. Aby to zrobić musieli rozebrać ścianę

Ford Mustang z 1966 roku w wersji z otwartym nadwoziem, stał w zapomnieniu przez cztery dekady. Wydobycie auta zaparkowanego w szopie na początku lat 80. XX wieku, wymagało zdemontowania fragmentu ściany.

W serwisie YouTube na kanale prowadzonym przez amerykańską rodzinę mieszkającą w Wyoming (stan w środkowo-zachodniej części Stanów Zjednoczonych) pojawił się film prezentujący interesujące garażowe znalezisko. W niepozornej szopie przez ponad czterdzieści lat stał Ford Mustang kabriolet wyprodukowany w 1966 roku, wyposażony w sześciocylindrowy silnik rzędowy. Auto, którego licznik kilometrów wskazuje 59 142 mil (ponad 95 tys. km), po wydobyciu z pomieszczenia gospodarczego okazało się być w nie najgorszej kondycji. Więcej ciekawostek ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl.

Mustang został zaparkowany na 41 lat

Osoby, które przygotowały nagranie z akcji wydobywczej, zwróciły uwagę, że odnaleziony kabriolet ma tablicę rejestracyjną stanu Kolorado i numery z 1982 roku. Zdaniem odkrywców, Mustang stał zaparkowany w szopie przez 41 lat. Nadwozie przez ten czas zebrało masę kurzu, zniszczone poszycie miękkiego dachu do niczego się już nie nadaje, a we wnętrzu pojazdu zadomowiły się myszy. Gryzonie założyły gniazda na podłodze, w siedzeniach oraz w bagażniku.

 

Samochód wróci na amerykańskie drogi

Wyprowadzenie Mustanga z szopy wymagało uzupełnienia powietrza w starych oponach i przede wszystkim zdemontowania fragmentu drewnianej ściany. Hamulce ani piasty kół nie były zapieczone i siłą mięśni udało się wypchać auto z pomieszczenia na światło dzienne. Po wstępnym posprzątaniu wnętrza i bagażnika w następnej kolejności umyte zostało nadwozie. Spod brudu wyłonił się złoty lakier, a kondycja stanu karoserii okazała się zaskakująco dobra. Korozja dotknęła jedynie paneli podłogowych. 

Wiadomo, że samochód czeka druga młodość i powrót na drogi. Nowy właściciel z Wyoming już zajął się  remontem. Pod koniec filmu możemy zobaczyć wypatroszone wnętrze, przygotowane do ułożenia nowych elementów podłogi. Oryginalny sześciocylindrowy motor również ma zostać poddany reanimacji.

Zobacz wideo XV Ogólnopolski Zlot Mustangów Chorzów 2023
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.