Audi by這 cz窷ciowo rozkr璚one, z Porsche zosta造 tylko podzespo造. Zatrzymano pasera

Samochody skradzione na terytorium Niemiec odnalaz造 si w jednej z miejscowo軼i pod Zgorzelcem (woj. dolno郵御kie). Niestety, auta nie by造 w ca這軼i. Audi Q5 pozbawiono ju wielu cz窷ci, a po Porsche pozosta jedynie szereg podzespo堯w.

Kryminalni ze Zgorzelca w wyniku prowadzonych działań operacyjnych, na terenie gminy zlikwidowali dziuplę samochodową i zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości oraz podejrzanego o paserstwo. Podczas realizacji wtargnęli na teren posesji, na której miał znajdować się poszukiwany samochód. Na miejscu zastali ukrywającego się 41-latka oraz ujawnili pojazdy pochodzące z przestępstwa.

Audi Q5 odnalezione dzień po kradzieży

W pomieszczeniu gospodarczym na terenie posesji znajdowało się białe Audi Q5, które było już w znacznym stopniu rozmontowane. SUV marki premium został dzień wcześniej skradziony na terytorium Niemiec, co potwierdzili niemieccy funkcjonariusze, z którymi współpracują polscy kryminalni zwalczający przestępczość samochodową.

Zobacz wideo Zdekompletowane Audi A5 skradzione na terenie Niemiec

Podzespoły pochodzące z Porsche 

Audi to nie jedyne znalezisko. W pomieszczeniu policjanci ujawnili również silnik, kierownicę, drzwi i inne elementy wyposażenia pojazdu marki Porsche. Części te zidentyfikowano jako podzespoły samochodu skradzionego w Niemczech w marcu bieżącego roku.

5 lat zamiast 5 miesięcy

Wartość odzyskanego mienia została przez śledczych oszacowana na kwotę nie mniejszą niż 200 tysięcy złotych. Jak informują w komunikacie prasowym policjanci, zatrzymany mężczyzna poszukiwany był celem odbycia kary 5 miesięcy pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa. 41-latek został osadzony w areszcie. Teraz podejrzanemu o przestępstwo paserstwa grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Więcej o kradzieżach pojazdów piszemy na stronie głównej Gazeta.pl.

Wi璚ej o:
Copyright © Agora SA