Dziwny pościg za wózkiem widłowym. 12-letni kierowca miał przewagę, policjanci niewiele mogli zrobić

Na ulicach miasta Ann Arbor w stanie Michigan (USA) rozegrał się dziwny pościg za potężnym wózkiem widłowym. Policjanci przez ponad godzinę usiłowali zatrzymać pojazd prowadzony przez dziecko.

Ten pościg z kilku powodów był dziwny i nietypowy. Nie dość, że funkcjonariusze policji musieli zmierzyć się z zatrzymaniem wózka widłowego ważącego kilkanaście ton, stanowiącego duże zagrożenie w ruchu drogowym, to uciekinierem prowadzącym maszynę było 12-letnie dziecko. Więcej nietypowych zdarzeń drogowych opisujemy na Gazeta.pl.

Policjanci cierpliwe podążali za ładowarką teleskopową

Zdarzenie prezentowane na załączonym nagraniu miało miejsce w sobotę 25 listopada. Zgłoszenie o kradzieży wózka widłowego, a tak właściwie to kołowej ładowarki teleskopowej, wpłynęło na policję około godziny 18:45. Mundurowi z Ann Arbor szybko namierzyli pojazd przemieszczający się ulicami miasta i przystąpili do akcji jego zatrzymania. 

 

Na policyjnym nagraniu można zobaczyć, w jak beznadziejnym położeniu byli mundurowi podążający za maszyną. Z uwagi na potężną masę własną pojazdu oraz niebezpieczne elementy konstrukcyjne znajdujące się z przodu, zatrzymanie wózka nie było łatwe. Radiowozy w starciu z takim sprzętem z góry znajdowały się na straconej pozycji, dlatego nie dało się ich użyć jako taranów lub zapór. Funkcjonariuszom pozostało cierpliwe podążanie za wózkiem.

Okazja uczyniła złodzieja

Pogoń została zakończona około godziny 20:00, kiedy chłopiec w końcu samodzielnie zatrzymał pojazd. 12-latek przemierzając ulice miasta siał wokół siebie małe spustoszenie. Zniszczył kilka znaków drogowych i innych elementów infrastruktury, a także uszkodził 10 samochodów zaparkowanych przy drodze. Na szczęście nikt w trakcie tego incydentu nie ucierpiał. Chłopak został zatrzymany i przewieziony do ośrodka dla nieletnich. Okazało się, że dziecko na widok ładowarki z kluczykiem w stacyjce, która stała zaparkowana w pobliżu szkoły, postanowiło skorzystać z okazji i się nią przejechać. Niebezpieczna eskapada z pewnością 12-latkowi na długo pozostanie w pamięci.

Zobacz wideo Policja kupiła 100 radiowozów oznakowanych nowym standardem
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.