Potrącenie 45-latki na przejściu dla pieszych w Kraśniku. Policja pokazała nagranie

Groźna sytuacja na oznakowanym przejściu dla pieszych miała miejsce w Kraśniku (woj. lubelskie). Kierowca samochodu osobowego wjechał w kobietę, która przechodziła po pasach. Zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu.

Kraśniccy policjanci poinformowali o zdarzeniu, do którego doszło w poniedziałek 27 listopada. Szczególnej uwagi i ostrożności nie zachował 55-letni kierowca samochodu marki Volkswagen, który łamiąc zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, na ul. Słowackiego wjechał wprost w kobietę przechodzącą przez przejście dla pieszych. O niebezpiecznych zdarzeniach na drogach więcej piszemy na Gazeta.pl

Potrącona kobieta doznała obrażeń ciała

Na miejscu pojawili się zaalarmowani policjanci z kraśnickiego komisariatu, a także załoga pogotowia ratunkowego. Uderzona 45-latka trafiła do szpitala z obrażeniami ciała. Na nagraniu z monitoringu widać, że kobieta wpadła na maskę osobówki, a kiedy pojazd zaczął hamować odbiła się od przedniej szyby i upadła na jezdnię kilka metrów za przejściem. Jak poinformowali w komunikacie prasowym policjanci, oboje uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi.

Zobacz wideo

Stosowanie zasady ograniczonego zaufania

Wspólnym obowiązkiem zarówno pieszych, jak i kierowców, jest zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejścia dla pieszych. Przypominamy, że kierujący zbliżając się do obszaru z zebrą, powinien dostosować prędkość do warunków na drodze i jechać tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na przejściu lub na nie wchodzącego. Powinien także zwiększyć uwagę i być gotowym na odpowiednio szybką reakcję. 

Pieszy natomiast powinien mieć świadomość, że kierujący nie ma możliwości natychmiastowego zatrzymania pojazdu w miejscu, dlatego przed przekroczeniem jezdni obowiązkowe jest upewnienie się, że nie wchodzi się bezpośrednio przed jadący pojazd. Ponadto pieszy dla własnego bezpieczeństwa ciągle powinien rozglądać się na boki, aby odpowiednio w porę zareagować w razie nieprzewidzianego zagrożenia. Człowiek w konfrontacji z rozpędzonym pojazdem mechanicznym stoi na straconej pozycji.

Więcej o:
Copyright © Agora SA