Szukali go Niemcy, znaleźli Polacy. SUV zatrzymany na linii granicznej UE

W Terespolu na polsko-białoruskim drogowym przejściu granicznym położonym w województwie lubelskim, funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili poszukiwane Volvo XC60. Auto było w zainteresowaniu niemieckich służb.

Mundurowi z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej do tegorocznej listy ujawnionych pojazdów pochodzących z nielegalnego źródła, dopisali kolejny samochód osobowy. Tym razem mowa o SUV-ie klasy premium popularnej szwedzkiej marki. Czarne Volvo XC60 o szacunkowej wartości 180 tys. zł nie przekroczyło linii granicznej Unii Europejskiej. O pojazdach pochodzących z kradzieży więcej piszemy na Gazeta.pl.

SUV utracony na terytorium Niemiec

Funkcjonariusze z placówki w Terespolu zainteresowali się Volvo w momencie, kiedy pojazd podjechał do odprawy granicznej na kierunku wyjazdowym z Polski. Za kierownicą siedział 37-letni obywatel Białorusi. Podczas prowadzonej kontroli strażnicy zweryfikowali legalność pochodzenia auta. W trakcie prowadzonych czynności ustalili, że SUV jest poszukiwany jako utracony na terytorium Niemiec.

Jak czytamy w komunikacie prasowym przygotowanym przez Straż Graniczną, w sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, a obcokrajowca zatrzymano. Samochód zabezpieczono na służbowym parkingu, a dalsze czynności w postępowaniu prowadzą policjanci z Terespola.

Odzyskane pojazdy o łącznej wartości blisko 17 mln zł

Strażnicy podczas swojej codziennej pracy na drogowych przejściach granicznych sprawdzają m.in. legalność pochodzenia aut, w których kierowcy zamierzają przekroczyć granicę państwa, a także kontrolują pojazdy transportowane na lawetach bądź przyczepach. W ujawnianiu sprzętów z nielegalnego źródła pomaga doświadczenie, nowoczesny sprzęt oraz dostęp do europejskich baz danych. Od początku 2023 roku Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej podczas prowadzonych odpraw granicznych, odzyskali poszukiwane pojazdy o łącznej wartości prawie 17 mln zł.

Zobacz wideo Pościg za skradzionym SUV-em. Auto rozbite, złodzieje złapani
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.