Jak szybko można stracić prawo jazdy? 19-latek uprawnienia miał tylko 5 miesięcy

Policjanci z lubińskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 115 km/h. 19-latek uprawnienia posiadał od pięciu miesięcy.

Rozwagi podczas jazdy samochodem marki Chevrolet zabrakło pewnemu 19-latkowi z województwa dolnośląskiego. Młody mężczyzna choć powinien mieć w głowie świeżo przyswojoną wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego, niestety w praktyce zapomniał o tym, czego nauczył się podczas szkolenia na kierowcę, którym został po pozytywnie ukończonym egzaminie. Po pięciu miesiącach od wydania prawa jazdy, policjanci zatrzymali młodzieńcowi uprawnienia do kierowania pojazdami silnikowymi.

Zbyt szybko w obszarze zabudowanym

Nieodpowiedzialnego kierowcę do kontroli zatrzymał lubiński patrol ruchu drogowego. Policjanci kontrolujący prędkość zmotoryzowanych w miejscowość Chróstnik, namierzyli przemieszczającego się po drodze Chevroleta pędzącego aż 115 kilometrów na godzinę w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Mundurowi natychmiast ruszyli za autem i dokonali zatrzymania.

Dwa mandaty i zatrzymane prawo jazdy

Prowadzący osobówkę 19-latek w związku z popełnieniem wykroczenia, został zgodnie z taryfikatorem ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 złotych i otrzymał 14 punktów karnych. Funkcjonariusze zatrzymali mu również uprawnienia do kierowania pojazdami silnikowymi na okres 3 miesięcy. Co więcej, podczas kontroli pojazdu stwierdzone zostały nieprawidłowości stanu technicznego, w związku z czym funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny i wypisali jeszcze jeden mandat karny na kwotę 1000 złotych. O niebezpiecznych zachowaniach kierowców więcej piszemy na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Pijany kierowca dachował na rondzie w Wyszkowie
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.