Toyota wyprodukowała 300-milionowe auto. Zajęło jej to 88 lat

Toyota to gigant w świecie motoryzacji, co potwierdzają tez liczby. Z taśm fabryk japońskiego producenta zjechał właśnie 300 milionowy egzemplarz samochodu. Toyocie ten wyczyn zajął 88 lat i dwa miesiące.

Toyota swój pierwszy samochód wyprodukowała w 1935 r. Pierwszym z 300 milionów pojazdów Toyoty był model G1 Truck, który zjechał z linii produkcyjnej w sierpniu 1935 roku przez oddział produkcji samochodów firmy Toyoda Automatic Loom Works, Ltd., której nazwę później zmieniono na Toyota Industries Corporation. Co ciekawe przez 88 lat istnienia japońskiego giganta, więcej aut wyjechało z fabryk japońskich niż tych umieszczonych w innych regionach świata. Z 300 milionów egzemplarzy 180,52 miliona wyprodukowano w ojczyźnie założyciela koncernu, a pozostałe 119,6 miliona w innych krajach, w których rozmieszczone są fabryki giganta.

Według informacji podanych przez Toyotę ten imponujący kamień milowy udało się osiągnąć dokładnie w 88 lat i 2 miesiące - zaczynając od sierpnia 1935 r. do końca września 2023 r.

Jaki model był 300-milionowy samochodem Toyoty?

Jak można się spodziewać, najlepiej sprzedającą się modelem Toyoty w historii jest Corolla, której łączna produkcja na całym świecie wyniosła 53 399 tys. egzemplarzy (stan na wrzesień 2023 r). Do tej pory Japończycy wypuścili aż 12. generacji swojego kompaktowego modelu. Już latem 2021 roku liczba egzemplarzy, które zjechały z taśm produkcyjnych, przekroczyła 50 milionów sztuk.

Zobacz wideo

Zarówno Akio Toyota (były prezes i spadkobierca założyciela giganta), jak i Koji Sato (obecny prezes) wydali oświadczenia z okazji przekroczenia 300 milionów egzemplarzy produkcji, dziękując wszystkim pracownikom, dostawcom, dealerom, inwestorom i klientom Toyoty za ich wkład. Wysocy rangą menadżerowie z kolei wspomnieli o trudnych czasach, przez które firma przechodziła w przeszłości, wychodząc z każdego kryzysu na tarczy, dzięki gronu wiernych klientów i zaangażowaniu pracowników Toyoty.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.