Lamborghini pędzi jak szalone. Marka pobiła własny rekord

Automobili Lamborghini notuje świetne wyniki finansowe. W pierwszych dziewięciu miesiącach 2023 roku pobity został rekord pod względem sprzedaży, obrotu i rentowności.

Po raz pierwszy w historii włoskiego producenta obrót po trzech kwartałach przekroczył 2 miliardy euro, co oznacza wzrost o +5,2 proc. w porównaniu z tym samym okresem roku poprzedniego. Wynik operacyjny wyniósł 618 milionów euro, przewyższając poziom roku podatkowego 2022. Więcej newsów ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl.

Rekord w dostawach samochodów

Po trzech kwartałach 2023 roku firma dostarczyła klientom 7744 samochody, co oznacza wzrost o +4,2 proc. w porównaniu z tym samym okresem roku poprzedniego. Wśród najczęściej wybieranych modeli są Urus i Huracan, które zostały wyprzedane do końca produkcji, przewidzianej na drugą połowę 2024 roku. Po tym czasie oferta producenta zostanie w pełni zelektryfikowana.

Automobili Lamborghini nieustannie pobija kolejne rekordy, co świadczy o trafności podejmowanych przez nas decyzji i zdolności firmy do dostosowywania się do zmian jakie zachodzą w branży. W nadchodzących miesiącach będziemy kontynuować nasz program Direzione Cor Tauri. Jednym z kluczowych etapów jego wdrażania będzie dostarczenie pierwszym klientom hybrydowego modelu Revuelto

– powiedział Stephan Winkelmann, prezes i dyrektor generalny Automobili Lamborghini.

Najwięcej odbiorców w USA

Najwięcej samochodów włoskiego producenta dostarczono w Stanach Zjednoczonych (2342 egzemplarzy), na drugim miejscu plasują się Niemcy (709), następnie Wielka Brytania (688), obszar kontynentalny Chin, Hongkongu i Makau (643), Japonia (434), Bliski Wschód (370) i Włochy (336). W całym regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) w pierwszych 9 miesiącach roku dostarczono 3117 samochodów. Na drugim miejscu pod względem makroregionów jest Ameryka z wynikiem 2728 egzemplarzy, a podium zamyka region Azji i Pacyfiku z liczbą 1899 egzemplarzy.

Jak informuje w komunikacie prasowym producent samochodów z bykiem w logio, świetne wyniki finansowe przekładają się również na liczbę nowych punktów sprzedaży. W trzecim kwartale otwarto cztery nowe salony dealerskie w Sapporo, Lugano, Weronie i Budapeszcie. Umocniło to globalny zasięg firmy, który obecnie obejmuje 182 dealerów na 54 rynkach.

Zobacz wideo Nieodpowiedzialny kierowca Lamborghini stracił prawo jazdy
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.