Laweta wjechała nocą w toruńską kamienicę. Szewc stracił zakład, a mieszkańcy dach nad głową

To chyba nie był cel podróży tej autolawety. Kierowca pojazdu wjechał wprost w toruńską kamienicę. Z budynku mieszkalnego ewakuowano 14 osób. Nikomu na szczęście nic się nie stało.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło we wtorek 24 października tuż po 3 w nocy. Toruńska straż pożarna otrzymała zgłoszenie o lawecie, która wprost wjechała w kamienicę mieszkalną. Pojazd znalazł się w pracowni krawieckiej przy Szosie Chełmińskiej. Na szczęście nikogo w niej wówczas nie było.

Zobacz wideo Goodwood Festival of Speed - wizyta na jednej z najlepszych imprez motoryzacyjnych na świecie [AUTOPROMOCJA]

Zabytkowa kamienica nie wytrzymała. Laweta zebrała żniwo

Budynek niestety uległ dużemu zniszczeniu. Pamięta on jeszcze czasy I Wojny Światowej, więc jego konstrukcja na pewno nie pomogła. Na miejsce został podstawiony autobus, w którym ewakuowani mieszkańcy mogli się tymczasowo się ogrzać. A co z dłuższym noclegiem poza kamienicą?

Miasto zapewniło nocleg sześciu osobom. Pozostali sami znaleźli schronienie np. u rodzin. Matka z trójką dzieci trafiły do hostelu, dwóch mężczyzn do schroniska

- poinformowała rzecznik prasowa toruńskiego magistratu Malwina Jeżewska.

Trwa ustalanie szczegółów. Winna zgubiona opona?

Ale jak doszło do wypadku? Droga, po której poruszał się kierowca lawety marki volkswagen jest dość słabo oświetlona. W połączeniu z mgłą oraz wilgocią, która nawiedziła całą Polskę włącznie z Toruniem, mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem.

Nie znamy jeszcze dokładnej przyczyny, ale wymienia się próbę ominięcia sporej opony znajdującej się na środku trasy. Prawdopodobnie wypadła z przejeżdżającego wcześniej TIRa i znajdowała się tam również po nieszczęśliwym wypadku. 

O równie wielkim szczęściu może zresztą mówić 29-latek, który znajdował się za kierownicą lawety. Poduszki powietrzne w jego kabinie nie zadziałały, prawdopodobnie ze względu na dość zaawansowany wiek auta. Mężczyzna w chwili uderzenia był trzeźwy. Trwa ustalanie konkretnych przyczyn zdarzenia.
Źródło: KMP w Toruniu

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.