Wtedy nie przejedziesz tunelem na S7. To "skomplikowane urządzenie"

Tunel na drodze ekspresowej S7 pod Luboniem Małym wkrótce przejdzie kompleksowy serwis. Drogowcy informują, że w związku z pracami już w najbliższym tygodniu obie nitki tunelu zostaną zamknięte.

Obiekt pod Luboniem Małym w ciągu drogi ekspresowej S7 służy kierowcom już od prawie roku. W przyszłym tygodniu przeprowadzone zostaną w nim cykliczne prace serwisowe, które będą wiązały się z zamknięciem obu nitek tunelu w nocy z wtorku na środę (24/25 października). Więcej podobnych drogowych informacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Zobacz wideo

Jaki będzie zakres ograniczeń?

Pierwsze prace rozpoczną się w nocy z poniedziałku na wtorek (23/24 października) w nitce tunelu w kierunku Krakowa. Od 22 do 6 rano ruch będzie prowadzony tylko jednym pasem, obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 70 km/h. Taka sama organizacja ruchu będzie w nocy ze środy na czwartek (25/26 października) na jezdni w kierunku Rabki. 

Kluczowe prace serwisowe drogowcy przeprowadzą w nocy z wtorku na środę (24/25 października), między 22 a 6 rano. Wtedy, ze względu na zakres prowadzonych prac, zostanie całkowicie zamknięty tunel na zakopiance. Kierowcy będą w tym czasie kierowani na objazdy drogą wojewódzką nr 968 (węzeł Lubień – Mszana Dolna) i drogą krajową nr 28 (Mszana Dolna – węzeł Skomielna Biała).

Tunel to skomplikowane urządzenie

Betonowa konstrukcja zbudowana wewnątrz masywu Lubonia Małego za sprawą zamontowanego w niej wyposażenia tworzy skomplikowane urządzenie techniczne, z wieloma systemami elektronicznymi i własnym oprogramowaniem odpowiadającym za zarządzenia jego infrastrukturą. W tunelu jest m.in. prawie 240 czujników dymu, 100 wentylatorów, prawie 3200 źródeł światła i 170 kamer. 

Podczas prac serwisowych sprawdzona zostanie wentylacja, instalacja przeciwpożarowa i pozostała infrastruktura techniczna (zasilanie, oświetlenie, sterowanie, monitoring, łączność). Przeprowadzimy aktualizację systemu odpowiadającego za zarządzanie tunelem. Ponadto wyczyścimy kamery rejestrujące ruch pojazdów.

Więcej o:
Copyright © Agora SA