"Twarz jakby znajoma" Ponownie zabrakło uprawnień do prowadzenia. Policjanci bezlitośni

Miliccy policjanci upiekli dwie pieczenie na jednym ogniu. Dokonali zatrzymania kierowcy, który nie posiadał wymaganych uprawnień. Co więcej, był poszukiwany przez sąd. Teraz odpowie za kolejne przewinienie.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Do zatrzymania doszło w poniedziałek 9 października w miejscowości Niesułowice w gminie Milicz (woj. dolnośląskie). Pełniący służbę w tej okolicy funkcjonariusze zauważyli kierowcę BMW, którego twarz była im już dobrze znana. Znali jego "niechlubną" przeszłość.

Zobacz wideo Uciekając przed policją, przejechał pod opuszczającymi się zaporami

38-letni mężczyzna już wcześniej  był zatrzymywany za jazdę samochodem bez wymaganych do tego uprawnień. Nie wyciągnął jednak lekcji i wpadł na gorącym uczynku. Podczas kontroli i tym razem nie posiadał stosownych dokumentów. Policyjne systemy również okazały się bezlitosne — baza wskazała, że jest on poszukiwany przez sąd celem doprowadzenia do odbycia kary pozbawienia wolności.

Finał zatrzymania mógł być tylko jeden. Mieszkaniec jednej z podmilickich wsi udał się z policjantami w podróż do Komendy Powiatowej Policji w Miliczu. Jego auto zostało natomiast odholowane na policyjny parking.

Po spędzeniu nocy w areszcie funkcjonariusze odprowadzili kierującego BMW do zakładu penitencjarnego na mocy sądowego nakazu. Czekają na niego już kolejne zarzuty. Milicki sąd zdecyduje o jego dalszym losie. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny 1500 do nawet 30 000 złotych. Może otrzymać także środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów


Trwa dobra passa zatrzymań kierowców mających sporo za uszami na polskich drogach. W tym przypadku, na całe szczęście, konsekwencje działań 38-latka nie skończyły się drogową tragedią. Będzie miał teraz sporo wolnego czasu, aby zastanowić się nad swoimi występkami. Zamiast na samochodowym fotelu zasiądzie wygodnie na pryczy. Źródło:  KPP w Miliczu

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.