Nowe ceny paliw od poniedziałku. Eksperci mówią o spektakularnych zmianach

Polskie stacje paliw to wciąż ewenement. Wbrew rynkowym trendom kierowcy będą płacić mniej. Możemy się spodziewać widoku piątki z przodu przy cenach benzyny i diesla.

Już od jakiegoś czasu polskie stacje benzynowe wymykają się trendom na światowym rynku i co tydzień dochodzi do obniżek cen przy dystrybutorach. Wiele osób wiąże to oczywiście z nadchodzącymi październikowymi wyborami i pisaliśmy już o tym i na Moto.pl, i na Gazecie.pl. Dzisiaj jednak się tym zajmować nie będziemy. Sprawdźmy, jakie ceny paliw prognozują specjaliści.

Zobacz wideo Pijany kierowca za mocno "zatankował" i dachował na stacji paliw

Ceny paliw w Polsce od 25 września

W kwestii prognoz cen benzyny, diesla i autogazu nieocenieni są eksperci serwisu e-petrol. W każdy weekend pojawia się tam rozpiska ze średnimi cenami paliw na najbliższy tydzień. Ta najnowsza z cenami od poniedziałku 25 września na pewno ucieszy wielu kierowców. Na stacjach będziemy regularnie widywać ceny z piątką z przodu. Dawno takich nie widzieliśmy.

Na stacjach paliw w Polsce po raz kolejny w sposób spektakularny potaniały paliwa. Już na coraz większej liczbie stacji widzimy ceny Pb95 oraz oleju napędowego poniżej poziomu sześciu złotych (...) Najbardziej spadła cena 95, która jest w porównaniu do ubiegłego tygodnia tańsza o 26 groszy i kosztuje przeciętnie sześć złotych i 13 groszy

- komentuje Magdalena Robak, analityk rynku paliw e-petrol. Jakich cen możemy się spodziewać na stacjach w przyszłym tygodniu?

Ceny benzyny i diesla w Polsce od 25 września

  • Pb95 - średnia cena od 5,89 do 6,01 złotych
  • Pb98 - średnia cena od 6,53 do 6,71 złotych
  • Olej napędowy ON - od 5,87 do 5,99 złotych

Ceny LPG w Polsce od 25 września

Benzyna i diesel wyraźnie tanieją. A jak wypada LPG? Ostatnio kierowcy jeżdżący na autogazie nie mieli powodów do zadowolenia. Ich paliwo nie mogło się pochwalić spektakularnymi obniżkami. Na najbliższy tydzień eksperci prognozują delikatne obniżki. Będziemy płacić za LPG średnio od 2,73 do 2,83 złotego.

Jak tankować taniej? Na koniec garść tradycyjnych porad

W oszczędzaniu na stacji benzynowej kluczowa jest jej lokalizacja. Za szybkość i wygodę płaci się więcej. Dlatego stacje tuż przy drogach szybkiego ruchu są piekielnie drogie. Macie zapas czasu? Warto zjechać z trasy i dosłownie kawałek dalej zapłacić od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu groszy za litr mniej. W mieście najtańsze stacje to te przy marketach. Do dystrybutorów zwykle są spore kolejki, ale oszczędności - spore. Wybór odpowiedniej stacji naprawdę może mocno obniżyć cenę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.