Gruby tuning od Mansory. Mercedes-AMG G63 4×4 do kwadratu wygląda jak jeżdżąca forteca

Tuner Mansory kolejny raz zabrał się za przerobienie Mercedesa Klasy G. Tym razem padło na terenowego Mercedesa-AMG G63 4×4 do kwadratu, który za sprawą bardzo daleko idących zmian, nabrał wyglądu samochodu sił specjalnych.

Mansory ma słabość do Klasy G i bardzo często funduje temu modelowi szalone konwersje. Najnowsza wariacja została oparta o Mercedesa-AMG G63 4×4 do kwadratu, czyli wyjątkowy wariant Gelendy, charakteryzujący się niebywałymi właściwościami terenowymi i dużą wytrzymałością. Od strony wizualnej w pojeździe tym zmieniono chyba wszystko. Więcej o tuningowanych samochodach piszemy na stronie głównej Gazeta.pl.

Wygląd wozu militarnego

Najbardziej rzuca się w oczy kompleksowo zmodyfikowana karoseria. Na nadwozie trafił szereg paneli poszerzających oraz elementów aerodynamicznych. Są szerokie błotniki i drzwi, przeprojektowane zderzaki z dodatkowymi wlotami, wentylowana maska, pokaźny daszek nad przednią szybą z dodatkowym oświetleniem LED mającym rozświetlić ciemność, duże skrzydło z tyłu i dodany stelaż koła zapasowego wraz z osłoną. Do tego logotypy marki Mansory w miejscach oryginalnych gwiazd Mercedesa. Całość wygląda bardzo bojowo, choć samochodem do zadań specjalnych zdecydowanie nie jest. Jeśli jednak klient zażyczy sobie prawdziwej ochrony przed ostrzałem z broni palnej, Mansory zainstaluje oczekiwane opancerzenie.

Podobnie jak w innych konstrukcjach Mansory, wnętrze zostało totalnie odmienione. Przy ponownym obiciu wszystkiego w otoczeniu wykorzystano wysokiej jakości skórę łączącą odcienie bieli i błękitu. U tunera dostępne są różne kolory, style pikowania i akcenty z włókna węglowego - wybór kolorystyki i detali zależy od indywidualnych upodobań klienta. W kabinie zainstalowano cztery indywidualne siedzenia i konfigurowalną konsolę środkową. W stylu lotniczym przycisk start/stop silnika został przeniesiony na podsufitkę, w której zainstalowano kilkaset diodowych punktów, tworząc efekt rozgwieżdżonego nieba.

 

Moc 850 KM i 1000 Nm

Auto zachowało ogromny prześwit, ale porusza się na zmienionych felgach, których rozmiar liczy 22". Na obręcze naciągnięto opony terenowe w rozmiarze 325/55 R22. Bez zmian nie pozostawiono też 4-litrowego silnika V8 AMG z podwójnym turbodoładowaniem. Moc zwiększono do 850 KM i 1000 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Auto seryjnie legitymuje się mocą 585 KM i 850 Nm. Według tunera sprint od 0 do 100 km/h teraz trwa 4,5 sekundy, a prędkość maksymalna jest ograniczona do 210 km/h.

Mansory Gronos - bo tak tuner nazwał przerobionego Mercedesa-AMG G63 4×4 do kwadratu, zostanie wyprodukowany w limitowanej liczbie 10 sztuk. Firma nie podała cen, ale tego typu konwersje skierowane są zazwyczaj do klientów z przepastnymi kieszeniami. W materiale wykorzystano zdjęcia firmy odpowiedzialnej za tuning.

Zobacz wideo Taki jest Mercedes-Maybach EQS SUV 680
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.