Kia rozpadła się po uderzeniu w drzewo. Na miejscu zginął 20-letni kierowca

Łascy policjanci ustalają dokładne przyczyny wypadku, w którym zginął 20-letni kierowca. Młody mężczyzna zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Poniósł śmierć na miejscu.

Nieszczęśliwy wypadek drogowy miał miejsce we wtorek 12 września około godziny 18.30 na drodze wojewódzkiej 481 w miejscowości Rogóźno (woj. łódzkie). Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia policjantów, wynika, że kierujący Kią Ceed prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków drogowych, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Więcej o zdarzeniach na drogach piszemy na Gazeta.pl.

Osobowe auto prowadził 20-latek. Siła uderzenia był tak duże, że Kia została rozerwana. Niestety, młodego człowieka nie udało się uratować. Na miejscu zdarzenia, pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci oraz technik kryminalistyki, który zabezpieczył ślady. Droga była całkowicie zablokowana, policjanci wraz ze strażakami kierowali ruch na wyznaczone objazdy. Okoliczności i przyczyny tego wypadku wyjaśni śledztwo prowadzone przez łaskich policjantów pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Łasku.

Ostrożna jazda i przemyślane manewry

Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, a nieodpowiednio podjęte decyzje, mogą skutkować utratą zdrowia lub życia. Nadmierna prędkość, utrata panowania nad pojazdem czy też najechanie na tył innego auta to najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Za kierownicą należy pamiętać o zachowaniu bezpiecznej odległość między pojazdami, a prędkość powinna być zawsze dostosowana do warunków panujących na jezdni oraz własnych umiejętności. Bezpieczeństwo jazdy podnosi ostrożność i przemyślane manewry.

W przypadku niepogody należy zredukować prędkość. Przy szybkiej jeździe po mokrej nawierzchni droga hamowania znacznie się wydłuża. Brak dostatecznej przyczepności kół powoduje, że samochód pod wpływem siły prędkości i własnego ciężaru staje się trudny do kontrolowania.

Zobacz wideo Kierowca BMW potrącił kobietę z dzieckiem na przejściu dla pieszych
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.