Nowe paliwa premium w Polsce. Benzyna i diesel. "Czyszczą do 100% kluczowych części silnika"

Wszystkie duże sieci stacji paliw w Polsce mają w swojej ofercie paliwa premium. Właśnie wróciliśmy z prezentacji Shella, który wprowadza u siebie nową generację V-Power. I obiecuje bardzo dużo.

W sobotę 9 września na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie odbyła się impreza Shell V-Power Day, na której było mnóstwo przeróżnych atrakcji, a pogoda dopisała. Już kilkanaście minut po otwarciu bram pojawił się spory tłum. Nas dziennikarzy zaproszono jednak pod stadion godzinę wcześniej i zaproszono do dużego białego namiotu. Dla warszawiaków, młodych i tych starszych, Shell miał masę zabaw i ciekawostek, dla nas - konkretny komunikat. Na żółtych stacjach pojawi się nowe paliwo premium.

Shell V-Power - nowa generacja paliwa premium

Wprowadzona na rynek ulepszona formuła paliw premium odzwierciedla, że dostarczamy klientom coraz lepsze rozwiązania. Usuwa ona aż do 100 proc. osadów, dzięki czemu pomagamy kierowcom poprawić osiągi i wydajność silników. Jednocześnie inwestujemy w alternatywne rozwiązania, takie jak infrastruktura ładowania pojazdów elektrycznych. Jest to ważny element naszego działania na rzecz umożliwienia transformacji mobilności, która leży u podstaw naszej strategii

- komentuje Istvan Kapitany, zastępca dyrektora generalnego Shell Mobility. Prace nad nową formułą trwały kilka lat, a opracowanie nowego V-Power zaangażowano 150 naukowców i naukowczyń z całego świata z sześciu centrów badawczo-rozwojowych. Rozmieszczone są nie tylko w Europie, ale też Azji i Ameryce Północnej. Shell zarzeka się, że nad paliwem pracowano także we współpracy ze stałymi partnerami, z którymi firma działa od lat: Scuderia Ferrari, BMW M, Ducati, Ford i Hyundai.

Shell V-Power DayShell V-Power Day fot. Filip Trusz

Nowe paliwo Shell V-Power - co obiecuje producent?

Kluczem do rynkowego sukcesu i serc kierowców ma być unikalna formuła paliwa, która zapewnia dokładne czyszczenie silnika z osadów. Shell obiecuje, że dzięki temu przywraca aż do 100 proc. jego osiągów i pomaga uzyskać lepszą wydajność spalania. Testy laboratoryjne przeprowadzone w oparciu o standardowe metody badawcze oraz własne opracowane przez Shell wykazały również, że regularne stosowanie Shell V-Power zapobiega gromadzeniu się osadów na najważniejszych elementach układu paliwowego , takich jak zawory dolotowe i wtryskiwacze paliwa.

Paliwa Shell V-Power zawierają składniki zmniejszające tarcie, które zapewniają, że kluczowe elementy silnika poruszają się płynnie. Ulepszona formuła Shell V-Power zapewnia również ochronę antykorozyjną. Podczas prezentacji pokazano nam kilka wykresów i zdjęć z testów i wszystko wygląda naprawdę imponująco. Na razie możemy tylko wierzyć Shellowi na słowo, ale niedługo powiedzieć "sprawdzam" będzie mógł każdy. Nowe V-Power trafia na polskie stacje z charakterystyczną muszlą.

Zobacz wideo Doskonałe jedzenie, piękna architektura i emocjonująca motoryzacja. We Włoszech jest region, który skupia w sobie te trzy rzeczy [autopromocja]
Nawyki kierowców zmieniają się, dotyczy to zarówno stylu jazdy, jak i wymagań podczas podróży. Paliwa najlepszej jakości to dłuższe życie elementów silników samochodowych i oszczędność dla kierowców związana z kosztami przeglądów i napraw. To jest szczególnie istotnie w panujących warunkach ekonomicznych i wysokiej inflacji. Dlatego prezentujemy ulepszoną formułę paliw, z myślą o komforcie wszystkich klientów, którzy korzystają z benzyny czy oleju napędowego. W Shell wierzymy, że liczy się nie tylko to, dokąd jedziesz, ale też jakość samej podróży

– komentowała Monika Kielak-Łokietek, prezeska zarządu Shell Mobility i członkini zarządu Shell Polska. Shell to oczywiście nie jedyna sieć stacji paliw, która w Polsce oferuje tzw. paliwo premium. Wielu polskich kierowców je tankuje i chwali wpływ na silnik. Również do nich należycie? 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.