Jeep sprzedał pięciomilionowego Wranglera. Produkcja tego modelu trwa od 37 lat

Marka Jeep ogłosiła sprzedaż pięciomilionowego Jeepa Wranglera. Auto kupił klient z Camden w stanie New Jersey w USA. Produkcja tego rozpoznawalnego na całym świecie modelu, trwa od 37 lat, a obecnie wytwarzana jest czwarta generacja.

Jeep Wrangler to naturalny spadkobierca legendarnego Willysa z 1941 roku - modelu, który zaszczepił w późniejszych autach marki terenowego ducha. Wrangler od momentu pojawienia się na rynku w 1987 roku, za sprawą charakterystycznego wyglądu oraz właściwości jezdnych, jest jednym z najbardziej wszechstronnych i najlepiej rozpoznawalnych samochodów terenowych na świecie. Do tej pory Amerykanie wyprodukowali pięć milionów egzemplarzy tego modelu. Więcej newsów ze świata motoryzacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Mieszkaniec Camden w stanie New Jersey, który został właścicielem pięciomilionowego egzemplarza Jeepa Wranglera, do pojazdu otrzymał części Jeep Performance Parts by Mopar o wartości 5000 dolarów oraz dożywotnią subskrypcję programu lojalnościowego Jeep Wave. Obejmuje ona przeglądy okresowe, dostęp do ekskluzywnych wydarzeń organizowanych przez markę Jeep i dedykowaną obsługę klienta.

Cztery generacje Jeepa Wranglera

Pierwsza generacja Jeepa Wranglera oznaczona kodem YJ zadebiutowała 37 lat temu na linii produkcyjnej w zakładzie American Motors Corporation. W latach 1987-1995 sprzedano 630 000 egzemplarzy modelu YJ. Kolejnymi modelami były TJ w 1996 r., JK w 2006 r. i JL w 2017 r. Jak informuje amerykański producent, od momentu wprowadzenia na rynek Wranglera YJ, każda kolejna jego odsłona była projektowana tak, aby była jeszcze bardziej wyrafinowana i wygodna w codziennym użytkowaniu, a jednocześnie zapewniała klientom najbardziej off-roadowego i najbardziej kultowego SUV-a na świecie.

Hybrydowy Wrangler 4xe Plug-in Hybrid

W 2021 roku zadebiutował zelektryfikowany Wrangler 4xe Plug-in Hybrid – najbardziej zaawansowany technicznie, najlepiej skomunikowany ze światem i najbardziej wydajny model, jaki kiedykolwiek powstał. Auto napędza 2-litrowy turbodoładowany silnik benzynowy o łącznej mocy 380 KM i momencie obrotowym 637 Nm, połączony z 8-biegową automatyczną skrzynię biegów, dwoma silnikami elektrycznymi i akumulatorem wysokiego napięcia. Bateria pozwala przejechać na napędzie elektrycznym około 50 km. 

Zobacz wideo Tego Gladiatora rzadko spotkasz na polskich drogach
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.