Zamknęli kobietę w bagażniku auta. Teraz odpowiedzą za pozbawienie wolności

Zarzut pozbawienia wolności usłyszało dwóch mężczyzn, którzy w bagażniku samochodu uwięzili 34-letnią kobietę, a następnie ją uprowadzili. W związku z popełnionym przestępstwem teraz to oni mogą stracić wolność.

Policjanci z Chełma (woj. lubelskie) poinformowali w komunikacie prasowym o niecodziennej sprawie, jaką przyszło im rozwiązać. Kiedy dyżurny komendy przyjął zgłoszenie o uprowadzeniu 34-letniej mieszkanki powiatu chełmskiego, funkcjonariusze natychmiast przystąpili do działań. Zaniepokojony mężczyzna, który telefonicznie zawiadomił policję wyjaśnił, że podczas rozmowy ze swoją partnerką nagle połączenie zostało przerwane.

Do poszukiwań kobiety przystąpili chełmscy policjanci wspólnie z kryminalnymi KWP w Lublinie. Wszystko wskazywało na to, że 34-latkę pozbawił wolności jej były partner. Mundurowi ustalili miejsce pobytu byłego chłopaka oraz poszukiwanej kobiety.

- relacjonuje sierż. szt. Angelika Głąb-Kunysz.

Mężczyźni zamknęli kobietę w bagażniku Skody Octavii

Policjanci odwiedzili 28-letniego mężczyznę, którego na miejscu zatrzymali. Okazało się bowiem, że wspólnie z 35-letnim kolegą wepchnęli poszukiwaną kobietę do bagażnika Skody Octavii, a następnie odjechali z miejsca, w którym doszło do uprowadzenia. Drugi ze sprawców również został zatrzymany. Odnalezionej kobiecie nie stała się krzywda.

Mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzut pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji i zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną.

- czytamy w policyjnym komunikacie prasowym.

W związku z uprowadzeniem i zamknięciem kobiety w bagażniku, wobec mężczyzn zostaną wyciągnięte konsekwencje prawne. Za popełnienie przestępstwa pozbawienia wolności grozi im kara do 5 lat więzienia. Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.