Wielki Jeep Gladiator opuszcza Europę. Na pożegnanie edycja specjalna

Potężny Jeep Gladiator, będący największym modelem amerykańskiej marki, kończy swoją przygodę w Europie. Pickup napędzany silnikiem diesla na koniec będzie dostępny w wersji pożegnalnej o nazwie FarOut Final Edition. Wycofanie nastąpi w ostatnim kwartale tego roku.

Jeep Gladiator wprowadzony do sprzedaży w 2021 roku, to wszechstronny pickup dobrze radzący sobie z przewozem ładunków, który oferuje DNA kultowego Wranglera. Auto legitymuje się niezrównanymi możliwościami terenowymi i daje poczucie wolności podczas jazdy z otwartym dachem. Pożegnanie auta w Europie, dostępnego wyłącznie z silnikiem wysokoprężnym 3.0 V6 o mocy 264 KM i 600 Nm, łączonym z ośmiostopniową, automatyczną skrzynią biegów i napędem na cztery koła, oznacza kolejny krok w procesie elektryfikacji marki Jeep. 

Należy przypomnieć, że do 2025 roku na rynek trafią trzy w pełni elektryczne modele. Oprócz wprowadzonego niedawno na rynek nowego Avengera, będą to jeszcze Jeep Recon i Wagoneer-S. Natomiast do końca roku 2030 wszystkie samochody marki Jeep dostępne w sprzedaży na rynku europejskim będą w pełni elektryczne. Więcej newsów ze świata motoryzacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Tego Gladiatora rzadko spotkasz na polskich drogach

Świetnie wyposażony Jeep Gladiator FarOut Final Edition

Na koniec europejskiej przygody Gladiatora do oferty trafi wyjątkowa wersja FarOut Final Edition, aby uczcić definitywne zakończenie sprzedaży tego modelu. Edycja oparta na wyposażeniu Overland, otrzyma praktyczne elementy, takie jak skórzane podgrzewane siedzenia kierowcy i pasażera oraz podgrzewaną kierownicę, przednie i tylne światła LED, 9-głośnikowe nagłośnienie Alpine Premium Audio z tylnym subwooferem oraz 3-częściowy hardtop w kolorze nadwozia.

Charakterystyczne elementy FarOut Final Edition

FarOut Final Edition otrzyma specyficzne detale, takie jak metalowy emblemat "FarOut Edition" na pokrywie tylnej oraz czarne naklejki na błotnikach nad nadkolami. W standardzie zagoszczą także przyciemnione szyby z filtrem przeciwsłonecznym i 18-calowe felgi aluminiowe Granite Crystal z czarnym, błyszczącym wykończeniem. Do tego funkcjonalne i praktyczne czarne boczne progi rurowe Mopar. Ponadto powłoka ochronna pokrywająca skrzynię ładunkową zabezpieczy ładunek i jednocześnie będzie oznaką dodatkowej personalizacji modelu.

Jeepo Gladiator FarOut Final Edition otrzyma w wyposażeniu szereg systemów bezpieczeństwa aktywnego i pasywnego oraz ochrony. Oferowane w standardzie systemy bezpieczeństwa obejmują: alarm, system wykrywania martwego pola (Blind Spot Detection), system ostrzegania przed kolizją przy każdej prędkości (Full Speed Forward Collision Warning), adaptacyjny tempomat i automatyczne sterowanie światłami drogowymi.

Pakiety umożliwiające dodatkową personalizację 

Klienci opcjonalnie wybiorą dodatkowe pakiety. Cargo Group zawiera zamykany schowek pod tylną kanapą, konwerter o mocy 400 W i gniazdko 230 V AC. W Dual Top Group miękki dach Soft Top jest dostarczany razem z twardym dachem Hard Top. Opcje dodatkowe obejmują kamerę terenową z widokiem z przodu i z tyłu, zwijaną roletę i twardą, 3-częściową pokrywę skrzyni ładunkowej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.