18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie
dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

Poważny wypadek w Puławach. Kierowca bmw potrącił na pasach matkę z 3-letnim dzieckiem

Lubelska policja opublikowała drastyczne nagranie z potrącenia kobiety z dzieckiem. Do wypadku doszło na jednym z oznakowanych przejść dla pieszych w Puławach. Kobieta i dziecko trafili z poważnymi obrażeniami do szpitala.

Do zdarzenia doszło we wtorek 30 sierpnia na ul. Lubelskiej w Puławach. Młody kierowca bmw wjechał z dużą prędkością na przejście dla pieszych. Rozpędzone auto potrąciło matkę z 3-letnim dzieckiem prawidłowo przechodzący przez przejście dla pieszych. Oboje z poważnymi obrażeniami zostali przewiezieni do szpitala.

Na miejscu zatrzymano 27-letniego mężczyznę. Badania wykonane na miejscu wykazały brak obecności alkoholu w wydychanym powietrzu. Jednak nie jest jeszcze pewne, czy młody kierowca nie znajdował się pod wpływem innych substancji odurzających - policja pobrała próbkę krwi do analizy.

Zobacz wideo

Ze wstępnych ustaleń puławskich policjantów oraz analizy zapisów z monitoringu miejskiego, wynika, że kierujący bmw nie zatrzymał się mimo czerwonego światła i wjechał z dużą prędkością na przejście dla pieszych wprost na przechodzących tamtędy ludzi. Trzem osobom udało się w ostatniej chwili cofnąć, ale 22-latka prowadząca za rękę 3-letnie dziecko nie zdążyła zareagować w porę. Oboje weszli wprost pod rozpędzony samochód.

Siła zderzenia była na tyle duża, że matka i jej trzyletni syn przelecieli nad samochodem i upadli na jezdnie. Oboje z ciężkimi obrażeniami ciała trafili do pobliskiego szpitala. Ich stan nie jest aktualnie znany.

Bez względu na wyniki badania krwi kierowcy, grożą mu poważne konsekwencje prawne, m.in. kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Jak wyjaśniają policjanci, zdecydowano się opublikować to drastyczne nagranie ku przestrodze zarówno pieszych, jak i kierowców. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.