Awantura o piwo w autokarze do Niemiec. Polka złamała regulamin, kierowca miał dość

Film z autokaru do Niemiec bije rekordy popularności na TikToku. Pasażerka złamała regulamin, kierowca nie wytrzymał i doszło do awantury. Motywem przewodnim było piwo.

O polskich drogach piszemy codziennie na stronie głównej gazeta.pl. Tym razem to bardzo nietypowa wiadomość, ale rozchodzi się po internecie viralowo. Filmik nagrany w jednym z autokarów do Niemiec ma grubo ponad pięć milionów wyświetleń i dostał prawie 300 tysięcy serduszek na serwisie TikTok, gdzie go opublikowano. Co się stało? Z nagrania wynika, że jedna z pasażerek złamała regulamin przewoźnika i na pokładzie piła piwo. Na tyle nieumiejętnie, że oblała i autokar, i innych pasażerów, co nie mogło już umknąć niezauważone. Dość mieli pasażerowie, a kierowca zmuszony był interweniować. Nie przeciągamy i nie mnożymy akapitów. Nagranie możecie zobaczyć w tym miejscu:

Awantura o piwo w autokarze. Komentujący murem za kierowcą

Trzeba przyznać, że spokój i kultura osobista kierowcy należy na pochwałę. Nie dał się ponieść emocjom i cały czas w wyważony sposób przedstawiał swoje racje. Był stanowczy i konsekwentny, ale kulturalny i opanowany. Tak właśnie powinno się rozwiązywać podobne sytuacje. Krzyki by tylko pogorszyły sprawę, eskalując i tak napiętą atmosferę. Na to samo zwracają uwagę pod filmem. Komentarze z największą liczbą polubień to właśnie te chwalące kierowcę autokaru:

Najkulturalniejszy kierowca jakiego w życiu słyszałam!
Podziwiam kulturę kierowcy
Człowiek Kierowca ....on ma tyle kilometrów do przejechania i jeszcze musi mieć anielską cierpliwość żeby wszystkich bezpiecznie dowieść do celu
Każdy kierowca uprzedza przed podróżą ze jest zakaz picia
W końcu kierowca reaguje. Brawo!
Kierowca ma święte nerwy,podziwiam jego cierpliwość. Bardzo dobrze że reaguje na takie sytuacje,dbając o dobro reszty pasażerów w podróży. Szacun

- to tylko niektóre z komentarzy, które wybraliśmy. Jest ich znacznie więcej, ponieważ nagranie jest takim hitem, że zamieszczono pod nim 6680 komentarzy. Pewnie za chwilę ta liczba się zdezaktualizuje.

Czy można pić alkohol w autokarze?

W komentarzach przewija się wątek szacunku do innych pasażerów, którzy mogą sobie po prostu nie życzyć zapachu alkoholu w autokarze. Picie piwa czy innych napojów to także ryzyko zalania innych (z nagrania wynika, że tak było w tym przypadku), a osoby pod wpływem często uprzykrzają jazdę głośnym zachowaniem. Dlatego w środkach transportu publicznego kultura osobista nakazuje, żeby po prostu tego nie robić.

Zresztą nie tylko ona. W regulaminie praktycznie wszystkich przewoźników jest zakaz spożywania alkoholu, a jego nieprzestrzeganie może zakończyć się poważnymi konsekwencjami. Najczęściej kierowcy przymykają na to oko, ale nie zawsze. Zwłaszcza w takiej sytuacji, jak ta w filmiku, gdzie ucierpieli inni pasażerowie. Kierowca pewnie też zainterweniuje lub wezwie policję, jeżeli pijące osoby będą się awanturować lub zachowywać zbyt głośno.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.