Start robót mostowych na S6. Powstanie 20 nowych obiektów

Drogę ekspresową S6 oddano do użytku w 1977 roku, toteż nieuniknione jest wprowadzanie na niej modernizacji i budowy kolejnych nitek trasy. Obecnie trwają prace nad odcinkiem Koszalin - Sławno, wokół którego powstaną też nowe obiekty.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Na 23-kilometrowym odcinku Koszalin - Sławno postępują prace ziemne, związane z wymianą podłoża oraz budowy nowych obiektów infrastrukturalnych wokół trasy. Kontrakt o wartości 657,9 mln zł z firmą Stecol podpisano pod koniec września 2022 r. Droga ma być gotowa do użytku w 2025 roku. 

Zobacz wideo Czy w Polsce budujemy drogi drożej niż w Europie? Rzecznik GDDKiA odpowiada

Odcinek rozpocznie się od obwodnic Koszalina i Sianowa, a skończy przed miejscowością Sławno. W ramach prac drogowych powstaną cztery węzły (Kawno, Malechowo, Karwice, Bobrowice) oraz obwód utrzymania drogi we właściwym stanie. Utworzone zostaną też miejsca obsługi podróżny na wysokości Karwic Północ i Południe.

Dwa pasy ruchu, ale to nie wszystko. Powstanie też sieć estakad i mostów

Ale najważniejszym aspektem budowy odcinka S6 jest utworzenie dwupasmowej jezdni w obydwu kierunkach, przebudowa dróg krzyżujących się z nową trasą oraz utworzenie mostów. Ich liczba jest imponująca, bo powstanie aż 5 takich konstrukcji. Plany konstrukcyjne przewidziały również umieszczenie 12 wiaduktów, trzech samodzielnych przejść dla zwierząt i przepustów hydroekologicznych. Ten etap budowy właśnie się rozpoczął.

Szeroko zakrojone prace. S6 zmienia się nie do poznania

Ale budowa odcinka Koszalin - Sławno to nie jedyne prace budowlane, jakie trwają wokół trasy. 8 lipca oddano do użytku kierowców obwodnicę Sianowa, która znajduje się na odcinku Gorzebądz - Karnieszewice. DK 6 przebiegała dotychczas przez starówkę Sianowa, utrudniając ruch oraz narażając mieszkańców na niebezpieczeństwo.

Od węzła Sianów Zachód do węzła Koszalin Wschód, w trakcie realizacji znajduje się  najbardziej skomplikowany element inwestycji, czyli blisko 800-metrowa estakada. Całkowite zakończenie prac na obwodnicy zaplanowano na drugi kwartał 2024 r.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.