Rolls-Royce La Rose Noire Droptail to najdroższy pojazd świata. Powstaną tylko 4 takie auta

Ekskluzywny oddział Rolls-Royce Coachbuild zaprezentował swoje najnowsze arcydzieło - Droptail. Pierwszy z czterech egzemplarzy wyjątkowego kabrioleta o nazwie La Rose Noire pokazano podczas Monterey Car Week.

Coachbuild jest motoryzacyjnym odpowiednikiem haute couture. Tak przedstawia swój ekskluzywny oddział Rolls-Royce. W tym przypadku od początku tworzenia szkiców sylwetki auta, aż po wybór wykończenia zaangażowany jest klient, a usługa jest dostępna wyłącznie na zaproszenie. Jak można się tez domyślić, za tą wyjątkowość trzeba też słono zapłacić, dlatego trudno się dziwić, że najnowsze dzieło Rolls-Royca haute couture stało się od razu najdroższym autem na świecie. Oczywiście w tym przypadku oficjalny cennik nie istnieje, ale nieoficjalne różne źródła podają, że nowe dzieło RR będzie kosztowało od 25 do nawet 30 mln dolarów.

Wyjątkowy kolor La Rose Noire Droptail

La Rose Noire Droptail czerpie inspirację z francuskiej róży znanej jako Black Baccara, ulubionego kwiatu rodziny, która go zamówiła. Jest pomalowany na unikalne czerwone wykończenie, które zostało zaprojektowane tak, aby wyglądało prawie jak "czerń w cieniu", ale w słońcu widać perłowoczerwoną poświatę. Rolls-Royce stworzył tę specjalną farbę przez połączenie dwóch odcieni czerwieni, które nazwał "True Love" oraz "Mystery".

W odróżnieniu od modeli Rolls-Royce Sweptail i Boat Tail, Droptail nie opiera się na tej samej platformie Architecture of Luxury, co Cullinan, Ghost i Phantom. Zamiast tego ma nowe, własne podwozie samonośne wykonane z aluminium, stali i włókna węglowego. Mimo że podstawy są odmienne, samochód napędza 6,75-litrowy silnik V12 z podwójnym turbodoładowaniem, który generuje 593 KM i 840 Nm momentu obrotowego. Chociaż osiągi to nie kluczowy aspekt tego auta, pojawia się zasadne przypuszczenie, że Droptail może przyspieszyć do 100 km/h w poniżej 5,0 sekundy i osiągnąć maksymalną prędkość 250 km/h.

Zobacz wideo

La Rose Noire Droptail - detale 

Zewnętrzny design Droptail wyróżnia się od innych modeli Rolls-Royce'a. Przód jest stosunkowo konwencjonalny, z dużą chromowaną atrapą chłodnicy i smukłymi reflektorami LED. Nadwozie prezentuje się opływowo, zwężając się ku tyłowi z nowym zestawem tylnych świateł. Spoiler i innowacyjna pokrywa bagażnika dodają stylu. Model ma także składany dach wykonany z włókna węglowego, który zawiera panele elektrochromowe.

 

Wnętrze La Rose Noire jest opisane jako "najbardziej wyjątkowy element" pojazdu. Według RR poświęcono mu bardzo dużo czasu - udoskonalanie tego szytego na miarę wnętrza trwało prawie dwa lata. Elementem przewodnim są tu opadające płatki róż, które pojawiły się m.in. na dużych panelach. Wykonano je z 1603 segmentów forniru z czarnego drewna. Fotele są wyściełane kombinacją czerwonego "True Love" i "Mystery". W desce rozdzielczej natomiast umieszczono prawdziwy smaczek - zegarek Audemars Piguet o średnicy 43 mm, który można odpiąć i nosić na ręku. Czy można wymyślić to lepiej?

Wiaodmo też, że zleceniodawcy zamówili spersonalizowaną skrzynię na szampana pasującą do samochodu, zawierającą ręcznie wytwarzane kieliszki do szampana i specjalną tacę do serwowania tego zacnego trunku.

Źródło: carscoops.com, autoevolution.com

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.