Polski miliarder kupił blisko 500 samochodów Audi

Takie kontrakty flotowe nie zdarzają się często, szczególnie jeśli chodzi o marki premium. Dokładnie 460 egzemplarzy różnych modeli Audi od A3 Sportback do gigantycznego Q7 trafi do grupy kapitałowej MS Galleon, w tym do spółek takich jak Synthos, Cersanit, Barlinek czy Corab.

Jest to największy w historii kontrakt marki Audi realizowany we Flotowym Modelu Agencyjnym. Trudno się dziwić, że urządzono uroczyste podpisanie kontraktu z najważniejszymi personami w roli głównej, i to zarówno ze spółki należącej do polskiego miliardera, jak i samego Audi Polska.

Kontrakt flotowy Audi z grupą kapitałową MS Galleon zakłada dostarczenie klientowi aż 460 egzemplarzy samochodów marki Audi. Będą to modele: Audi Q7, Audi A6, Audi Q5, Audi A4, Audi Q3 i Q3 Sportback oraz Audi A3 Sportback. Auta będą wykorzystywane w działalności operacyjnej grupy MS Galleon na terenie całej Polski.

„Cieszymy się, że pierwszy tak duży kontrakt flotowy w systemie agencyjnym na dostawę 460 samochodów, możemy realizować dla tak znaczącej, dużej polskiej grupy kapitałowej, jaką jest MS Galleon. Wierzę, że ten kontrakt oraz wartości, które wspólnie podzielamy, są początkiem naszej długofalowej współpracy" – wyjaśnia Łukasz Zadworny dyrektor marki Audi.

Audi twierdzi też, że w najbliższych latach model agencyjny stanie się kluczowym trendem w dziedzinie sprzedaży nowych samochodów. Auta mają być finansowane za pośrednictwem Volkswagen Financial Services. Grupa Sołowowa wybrała pełny leasing usługowy, obejmujący nie tylko leasing samochodów, ale także dodatkowe usługi, takie jak serwis opon i gwarancja na pojazdy zastępcze.

Zobacz wideo

Co wchodzi w skład grypy MS Galleon?

Grupa MS Galleon, należąca do Michała Sołowowa, skupia się na ponad 30 przedsiębiorstwach, w tym Synthos - największym producencie polistyrenu ekspandowanego w Europie oraz drugim co do wielkości producencie kauczuku syntetycznego na świecie. W skład grupy wchodzi także Cersanit, trzeci największy producent płytek ceramicznych i ceramiki sanitarnej w Europie, a także Barlinek, światowy lider w produkcji naturalnych trójwarstwowych drewnianych desek podłogowych.

Portfolio inwestycyjne grupy obejmuje również spółki z sektora zeroemisyjnych źródeł energii, takie jak Synthos Green Energy, E2V i Corab, sieci detaliczne, takie jak Komfort, Homla, Nexterio, North Food, a także firmy z dziedziny biotechnologii i nowoczesnych technologii, takie jak exploRNA, Syvento, Molecure, druk 3D (3D Gence) i kompozyty (New Era Materials).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.