Śmiertelny wypadek na Nurburgringu. "Zielone Piekło znów daje o sobie znać"

Zielone Piekło - takim określeniem "cieszy się" Nurburgring Nordschleife. Niestety zebrał on kolejne żniwo. Podczas sesji treningowej dla koncernu Goodyear śmierć poniosły dwie osoby - kierowca Christian Frank oraz inżynier marki.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Tragiczny incydent miał miejsce w środę 9 czerwca w sekcji „Tiergarten". Rzecznik prasowy Goodyear potwierdził, że zmarli pracowali dla nich w chwili wypadku. Póki co nie poznaliśmy szczegółów całego zajścia.

Zobacz wideo Pościg za motocyklistą. "Popełniłeś przestępstwo, 5 lat już motorem nie pojeździsz"

Według portalu carscoops.com do śmiertelnej kraksy doszło przy moście Bilsteina, a jej powodem miało być pęknięcie opony w samochodzie. Zeznania świadków wskazują, że Porsche zostało wręcz zmiażdżone, a personel auta nie miał żadnych szans na przeżycie...

Testy ogumienia. Luksemburczyk za kierownicą Porsche

Niepotwierdzone informacje mówią, że w incydencie brał udział model 911 Carrera S ostatniej generacji (2011 - 2019). Auto miało kilkukrotnie przekoziołkować, zanim stanęło w miejscu. Tuż po zdarzeniu natychmiast wyproszono wycieczki widzów.

Christian Frank był 39-letnim kierowcą pochodzącym z Luksemburga. Jego wieloletnie doświadczenie za kółkiem zaowocowało nawet tytułem najlepszego kierowcy 2015 r. tego kraju. Tożsamości drugiej osoby — inżyniera nadal nie poznaliśmy. 

Nordschleife to najtrudniejszy tor wyścigowy. Nie wybacza błędów

Przez lata tor Nurburgring „pracował" na swój przydomek. Zielone Piekło — bo tak zwykło się na niego mówić, choć położony jest w malowniczej, zielonej scenerii gór Eifel, to jego szybkie, seryjnie powtarzające się zakręty są istnym piekłem na Ziemi dla kierowców.

Mimo że nie znamy dokładnej liczby zmarłych na jego asfaltowej nawierzchni, to policyjne raporty informują, że każdego roku na terenie toru ginie od jednej do trzech osób. Niezliczone są z kolei mniejsze i większe kraksy. Z reguły nie trafiają do policyjnych statystyk. Tylko w zeszłym roku odnotowano 77 wypadków z przypadkami obrażeń wśród kierowców, w tym jeden śmiertelny.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.