Utrudnienia w ruchu w Warszawie z okazji Święta Wojska Polskiego. Ulice opanują Kraby, Żmije, Borsuki i Rosomaki

Tegoroczne Święto Wojska Polskiego będzie obchodzone bardzo hucznie. W związku z tym, warszawiaków czeka w najbliższych dniach komunikacyjny chaos. Zostaną zamknięte dwa mosty oraz wiele ulic.

Jak co roku, 15 sierpnia w rocznicę Bitwy Warszawskiej z 1920 r. obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Kulminacyjnym wydarzeniem jest wojskowa defilada organizowana na stołecznych ulicach, w trakcie której będziemy mogli podziwiać potęgę polskiej armii. Przygotowania do warszawskiej defilady zaczęły się w czwartek, a w sobotę zaczną się próby generalne. Już wówczas ruch samochodów i tramwajów będzie mocno utrudniony, a to dopiero przygrywka przed wtorkowym finałem. Na jakie utrudnienia powinni się przygotować kierowcy?

Więcej wiadomości na temat utrudnień w ruchu znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wojskowa defilada. W weekend zostanie zamknięty ruch na dwóch mostach i Wisłostradzie

Pełna lista nieprzejezdnych ulic i miejsc jest tak długa, że wszystkie będzie trudno wymienić. Kierowcy powinni przede wszystkim omijać rejony Wisłostrady oraz dwa mosty na Wiśle: Gdański i Śląsko-Dąbrowski. Na nich ruch kołowy zostanie zamknięty po raz pierwszy już w sobotę w okolicach godz. 14-15, bo wtedy ma być przeprowadzona próba generalna defilady powietrznej. Oprócz samochodów to ograniczenie dotknie również ruch tramwajowy, który zostanie poprowadzony alternatywnymi trasami.

Również w sobotę, ale o godz. 18 zostanie zorganizowana próba generalna defilady. Wtedy zostaną zamknięte dla ruchu ulice, na które składa się Wisłostrada od mostu Północnego do Łazienkowskiego (w tym ul. Wybrzeże Kościuszkowskie nad tunelem) w obu kierunkach, a dalej do ul. Gagarina w kierunku południowym (jezdnia zachodnia). Oprócz tego ruch zostanie wstrzymany na ul. Sanguszki, Karowej, Lipowej, Dobrej, Zajęczej i Tamka.

To nie koniec. W niedzielę pomiędzy godz. 3 i 11 most Gdański znów będzie zamknięty dla ruchu pieszego i kołowego. Tramwaje pojadą normalną trasą, ale nie zatrzymają się na przystankach po obu stronach Wisły: Most Gdański i Wybrzeże Helskie.

We wtorek liczne uroczystości i wydarzenia sparaliżują Warszawę po obu stronach Wisły

W poniedziałek w Radzyminie odbędą się uroczystości związane z obchodami 103. rocznicy Bitwy Warszawskiej, dlatego linia autobusowa 738 będzie miała tego dnia skróconą trasę. Oprócz tego znów zostaną zamknięte fragmenty Wisłostrady i wcześniej wymienionych ulic. Podobnie będzie następnego dnia.

W dzień Święta Wojska Polskiego, 15 sierpnia, ulice zostaną zamknięte do godz. 18, a w godzinach 8-15 nieczynny będzie most Gdański. Dodatkowo ograniczenia w ruchu będą obowiązywać na ul. Wybrzeże Szczecińskie koło Stadionu Narodowego w związku z organizowanym tam biegiem "Piątka z Żołnierzem".

Poza tym, w godz. 10-13 planowane jest zgromadzenie publiczne pod kościołem Św. Floriana na Pradze Północ i przemarsz na trasie: Floriańska - Jagiellońska - pl. Hallera - Dąbrowszczaków - Inżynierska - Stalowa - Szwedzka, dlatego również te ulice będą nieprzejezdne. Co jeszcze? w godz. 14-15 znów zostanie wyłączony ruch kołowy na mostach Gdańskim i Śląsko-Dąbrowskim, a w godz. 10-14 będzie wyłączony z ruchu pl. Piłsudskiego i ul. Królewska do pl. Małachowskiego.

Warszawiacy mogą obchodzić Święto Wojska Polskiego na dwa sposoby

Podsumowując: różne ograniczenia w ruchu w Warszawie, dotyczące przede wszystkim samochodów i komunikacji miejskiej, obowiązują od ostatniego czwartku do następnej środy. Jak przeżyć ten tydzień w stolicy? Najlepsze są dwa sposoby. Można z niej wyjechać i przeczekać ten czas w jakimś spokojnym miejscu, a jeśli jesteśmy miłośnikami defilad, porzucić swoje środki transportu, wyjątkiem rowerów, które mogą się sprawdzić w tych dniach i udać na pokazy organizowane w tym roku pod hasłem "Silna Biało-Czerwona".

Polska armia ma zaprezentować swój najnowocześniejszy sprzęt. Będą pokazane między innymi czołgi M1A1 Abrams, koreańskie czołgi K2 Czarna Pantera i haubice samobieżne K9, wyrzutnie rakiet HIMARS, samobieżne armatohaubice Krab, bojowe wozy piechoty Borsuk, transportery opancerzone Rosomak, pojazdy zwiadowcze Żmija oraz wiele innych. Na niebie zobaczymy wojskowe samoloty FA-50, F-16, śmigłowce oraz bezzałogowce, m.in. słynne drony Bayraktar TB2.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.