Myśli, myśli i myśli. To jednak nic nie daje. Aplikacja Waze z kolejnym problemem

Waze pobrało ponad 100 mln osób na całym świecie. Skala jest potężna, ale nie świadczy jeszcze o bezawaryjności programu. Ten ma aktualnie trudności z szybkością działania. Przelicza trasę przejazdu w... nieskończoność.

Więcej ciekawostek dla kierowców znajdziesz również w tekstach publikowanych w serwisie Gazeta.pl.

Aplikacji nawigacyjnej Waze jest zdecydowanie bliżej do Yanosika niż Map Google. Powód? Program jest w stanie nie tylko wskazać optymalną trasę pod wybrany przez kierowcę adres. On również przekazuje informacje drogowe zaznaczane na mapie przez innych użytkowników. Dzięki temu ostrzega m.in. przed korkami, robotami drogowymi, kontrolami policyjnymi czy wypadkami. I robi to oczywiście w czasie rzeczywistym.

Zobacz wideo Chciała wjechać na autostradę A4 pod prąd, bo tak pokierowałą ją nawigacja

Czym jest aplikacja Waze?

Na tym jednak zalety Waze się nie kończą. Bo choć projekt nie został stworzony przez Google`a, w pewnym momencie amerykański gigant przejął go. Poza tym aplikacja jest darmowa i komunikuje się z pokładowym systemem multimedialnym przez rozwiązanie Android Auto. Kierowcy polubili nowy sposób nawigowania. Polubiło go ponad 100 mln osób na całym świecie! Na taką ilość urządzeń Waze trafiło wprost ze sklepu Google Play. Program cieszy się też dobrymi notami. Średnia z blisko 8,5 mln wystawionych Waze ocen to aż 4,4 gwiazdki na pięć możliwych.

Waze ma problem. W połączeniu z Android Auto nie działa

Świat Waze jest idealny? Niestety nie do końca. Program regularnie miewa problemy ze swoim działaniem. Teraz do listy dopisywany jest kolejny. Jego mechanizm wygląda następująco:

Kierujący idzie do auta, łączy Waze z pokładowymi multimediami i wbija adres w nawigację. Program zaczyna się zastanawiać, przeliczać i robi to... w nieskończoność. Komunikat mówiący o wytyczaniu i przeliczaniu trasy nigdy nie zamienia się w propozycję trasy. I w unormowaniu sytuacji nie pomaga nawet restart programu.

Warto mocno podkreślić, że problem z Waze dotyczy wyłącznie sytuacji, w której telefon zostanie skomunikowany z Android Auto. Na samym telefonie nawigowanie działa prawidłowo. Poza tym usterka dotyczy szeregu pojazdów. Była odnotowana w różnych modelach BMW, ale także elektrycznym Mustangu Mach-E czy nawet Mercedesie-AMG GT43!

To nie pierwszy problem z działaniem Waze

Problem został zgłoszony specjalistom z Google`a. Jego usunięcie nie powinno zatem długo trwać. Zanim jednak Waze nie zacznie ponownie współpracować z Android Auto, nadal mamy dobrą informację dla właścicieli BMW, Mercedesów i Fordów. Waze nie działa na ekranie multimedialnym. Wszystkie pozostałe programy pracują jednak bez problemu. Dlatego w najbliższych dniach warto po prostu zmienić program nawigacyjny.

Problem z komunikacją przez Android Auto nie jest jedyną niesprawnością Waze. Wcześniej pojawiły się raporty mówiące o tym, że aplikacja zawiesza się, ma problem z emitowaniem komunikatów głosowych przez samochodowe multimedia czy nie działa off-line.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.