Kierowca ciężarówki, który staranował auta w Bydgoszczy miał udar

Firma Martex, do której należała ciężarówka, która we wtorek staranowała dziewięć aut osobowych, wydał oświadczenie. Wynika z niego, że przyczyną wypadku był udar kierowcy.

We wtorek na ulicy Kamiennej w Bydgoszczy doszło do nietypowego i tragicznego w skutkach wypadku. Wielotonowe auto ciężarowe nagle ruszyło spod skrzyżowania i staranowało samochody osobowe stojące w korku po drugiej stronie skrzyżowania. W wypadku zostało rannych sześć osób i uszkodzonych dziewięć aut osobowych.

Firma Martex z Nakła, do której należał samochód ciężarowy, opublikowała w środę oświadczenie w sprawie zdarzenia, rozwiewając wątpliwości co do przyczyn dziwnego zachowania kierowcy. Jego treść brzmi następująco:

Odnosząc się do tragicznych wydarzeń, które miały miejsce wczoraj na ulicy Kamiennej w Bydgoszczy – chcielibyśmy poinformować, że kierujący samochodem ciężarowym z powodu doznania udaru stracił panowanie nad pojazdem, wjechał w ciąg aut powodując karambol. Obecnie przebywa w szpitalu w stanie ciężkim.

Jest nam bardzo przykro, że w tym nieszczęśliwym wypadku ucierpiały także inne osoby będący na drodze. Nie posiadamy na ten moment szczegółowych informacji na temat ich stanu zdrowia, lecz mamy nadzieję, że jak najszybciej odzyskają pełną sprawność i wyjdą z tego zdarzenia z możliwie najmniejszym uszczerbkiem na zdrowiu.

Trzymamy kciuki za powrót wszystkich uczestników karambolu do pełni zdrowia!"

Zagadka rozwiana

Udar to potoczna nazwa niedokrwienia mózgu. Wraz z jego wystąpieniem zwykle dochodzi do silnego bólu głowy, nagłych zawrotów, utraty zdolności mowy, ograniczeniem ostrości widzenia, a także do niedowładu i paraliżu nawet połowy ciała. To wyjaśniałoby, dlaczego kierowca nagle ruszył spod skrzyżowania, taranując po koli stojące przed nim samochody osobowe.

Zobacz wideo

Jak poznać objawy udaru?

Rozpoznanie wczesnych oznak udaru mózgu ma wyjątkowe znaczenie. Szybka reakcja i udzielenie pomocy choremu może mieć decydujący wpływ na ocalenie jego życia i zdrowia. Warto jednak podkreślić, że to nie jest zadanie łatwe, ponieważ symptomy mogą być różnorodne, w zależności od lokalizacji uszkodzeń w mózgu. Niemniej jednak, wśród najczęściej występujących oznak można wymienić:

  • zaburzenia wzroku,
  • osłabienie mięśni twarzy (widoczne opadanie kącika ust),
  • trudności z utrzymaniem równowagi,
  • kłopoty z koordynacją ruchową,
  • ból głowy,
  • trudności w mówieniu,
  • niedowład kończyn (górnych lub dolnych),
  • uczucie senności,
  • trudności w kontrolowaniu oddawania moczu.
Więcej o:
Copyright © Agora SA