Tour de Pologne to koszmar dla kierowców. Jakie rejony trzeba dziś omijać?

Najważniejszy wyścig kolarski w Polsce trwa. Rozpoczął się właśnie piąty etap rywalizacji. Na kolarzy czeka dziś ponad 3000 metrów przewyższeń. Na kierowców natomiast utrudnienia w ruchu. Gdzie szczególnie? Sprawdźmy to.

O drogowych ciekawostkach przeczytasz również w tekstach publikowanych w serwisie Gazeta.pl.

Piąty etap Tour de Pologne będzie szczególnie trudny dla kolarzy. Powód? Pokonają w sumie 198,8 km trasy, przy czym organizatorzy przygotowali dla nich przewyższenia wynoszące ponad 3000 metrów. Wydarzenie jest ważne także dla kierowców. Bo peleton rowerów będzie się poruszał drogami publicznymi. Gdzie szczególnie można się spodziewać utrudnień?

Zobacz wideo Zlekceważył opadające zapory. Mandat 3000 zł i 15 punktów karnych

Piąty etap Tour de Pologne przejedzie przez Pszczynę, Wisłę i Bielsko-Białą

Peleton już wystartował. To oznacza, że Pszczyna powinna być już wolna od ograniczeń ruchu. Zawodnicy wyjechali z miejscowości na południowy–zachód. W efekcie utrudnienia dla kierowców pojawią się teraz na takich drogach wojewódzkich, jak 939, 944, 941, 942 czy 943. Przez to zdecydowanie trudniej będzie dziś jeździć samochodem w takich miastach, jak Wisła czy Bielsko-Biała, a dodatkowo w trójkącie drogowym utworzonym przez Pszczynę, Wisłę i Bielsko-Białą.

Dobra informacja jest taka, że organizatorzy podczas planowania trasy, wybrali raczej mniejsze drogi lokalne. To oznacza, że kierujący podróżujący przez śląskie nie powinni mieć większych problemów z zaplanowaniem objazdów, a tym samym sprawnym pokonaniem trasy.

Większy problem z utrudnieniami mają lokalni mieszkańcy. Gdzie konkretnie?

Dla mieszkańców miejscowości, które znajdują się przy trasie piątego etapu Tour de Pologne, przygotowaliśmy jednak nieco dokładniejszy opis utrudnień w ruchu. Pełną trasę niespełna 199-kilometrowego odcinka opisujemy w trzech poniższych punktach.

  1. Zawodnicy z pewnością zdążyli już opuścić Pszczynę. To oznacza, że udali się drogą wojewódzką nr 939 w kierunku Strumienia. Tam skręcą w lewo w Bielską, która za Mnichem zamieni się w Strumieńską. Przy Klubie Sportowym Spójna Landek skręcą w prawo w Skoczkowską i pojadą prosto aż do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 944.
  2. W miejscowości Skoczów wjadą na trasę i pojadą nią do Międzyświęcia. Stąd skierują się na Goleszów, Ustroń, Jaszowiec i drogę wojewódzką nr 941. W Wiśle z 941-ki zjadą na 942-kę i trasą tą przejadą w kierunku zapory Wisła Czarne, Kubalonki, a następnie trasą 941 do skrzyżowania z drogą 943. Z 943-ki zjadą na wysokości punktu widokowego "Koczy Zamek" w stronę Kamesznicy, Zawady i skrzyżowania dróg 1 i S1. Drogami technicznymi przy trasie S1 powrócą na 943-kę. Tu trasa zatoczy koło.
  3. Kolarze z 943-ki wrócą na 941-kę i trasą ponownie pojadą do Wisły. Po wjechaniu na drogę 942 będą kontynuować nią przejazd aż do Bielska-Białej. W tym mieście peleton pojawi się koło godziny 15:30 i przejedzie ulicami Żywiecką, PCK, Stefanii Sempołowskiej, Romana Dmowskiego, Stanisława Stojałowskiego, Wzgórze, Władysława Orkana, Jana III Sobieskiego, Marii Konopnickiej czy al. gen. Władysława Andersa.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.