Pościg za autem na aplikację. Uciekinier wiózł walizkę z narkotykami

Pomorscy policjanci poinformowali o aresztowaniu młodego mężczyzny, który zignorował nakaz zatrzymania auta do kontroli drogowej i podjął próbę ucieczki. Pogoń za 21-latkiem prowadzącym samochód jednej z firm carsharingowych długo jednak nie trwała. Po ujęciu uciekiniera wyszło na jaw, że wiózł walizkę z narkotykami.

Policjanci z Gdyni w piątkową noc 28 lipca, podczas patrolu zauważyli Renault Clio jednej z firm oferujących wypożyczanie aut poprzez aplikację, jadące chodnikiem po Parku Kilońskim. Funkcjonariusze włączyli sygnały aby zatrzymać do kontroli kierującego w związku z popełnionym wykroczeniem. Jak czytamy w komunikacie prasowym, mężczyzna prowadzący pojazd na widok radiowozu przyspieszył i zaczął uciekać.

Mundurowi rozpoczęli pogoń za zmotoryzowanym. Uciekinier kluczył ulicami Gdyni próbując zgubić pościg. Po kilkunastu minutach został złapany przez funkcjonariuszy na ul. Kontenerowej, po tym jak uszkodził samochód i nie mógł nim kontynuować ucieczki. Zatrzymanym okazał się 21-letni mieszkaniec Gdyni.

Walizka z narkotykami w samochodzie 

Szybko wyszło na jaw, dlaczego młody człowiek nie chciał poddać się kontroli drogowej. W samochodzie przewoził walizkę pełną narkotyków. Policjanci ujawnili marihuanę, mefedron oraz tabletki psychotropowe. Z uwagi na podejrzenie prowadzenia pojazdu pod wpływem środków odurzających od kierowcy pobrano krew do badań. 21-latek trafił do aresztu. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.

Niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem

Dla przypomnienia, za zignorowanie polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego do kontroli drogowej, wydanego przez policjanta i kontynuowanie jazdy, sąd może wydać wyrok pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat, a także zakazać prowadzenia pojazdów silnikowych nawet na okres 15 lat. Za posiadanie substancji odurzających, co w świetle prawa także jest przestępstwem, grozi kara do 3 lat więzienia. O niebezpiecznych zdarzeniach drogowych piszemy codziennie na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Jechał całą szerokością drogi. Miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie
Więcej o:
Copyright © Agora SA