Porsche ukryte pod kocami w osiedlowym garażu. Policjanci dobrze się spisali

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości kryminalnej, na podstawie zebranych informacji oraz przy wykorzystaniu najnowszych metod i analiz, ustalili gdzie może znajdować Porsche Macan skradzione w Gdyni. Auto stało ukryte pod kocami w jednym z garaży na terenie Człuchowa.

Na początku lipca tego roku w Gdyni skradzione zostało białe Porsche Macan o szacunkowej wartości 170 tys. zł. Sprawą zaginionego auta zajmowali się współpracujący ze sobą policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, Komendy Miejskiej Policji w Gdyni oraz z Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie. Funkcjonariusze zdołali ustalić, gdzie może znajdować się utracony SUV i przystąpili do działań. Więcej o kradzieżach pojazdów piszemy na stronie głównej Gazeta.pl.

Podejrzani mężczyźni przy obserwowanych garażach

Z komunikatu prasowego zamieszczonego na stronie pomorskiej policji dowiadujemy się, że Porsche było ukryte w jednym z osiedlowych garaży na terenie Człuchowa. Kiedy funkcjonariusze obserwujący rejon wytypowanego przez nich miejsca zauważyli pojazd z dwoma mężczyznami w środku, którzy po przyjechaniu w okolice garaży podejrzanie szybko odjechali, ruszyli za nimi i skierowali do kontroli drogowej.

Zatrzymani mężczyźni zostali wylegitymowani, a ich samochód przeszukany. W pojeździe były klucze do jednego z garaży. Kiedy policjanci sprawdzili zawartość pomieszczenia, ujawnili w nim poszukiwane Porsche ukryte pod kocami. W garażu dodatkowo znajdowały się jeszcze elementy mechaniczne innych pojazdów. Odzyskany samochód oraz części, których pochodzenie będzie szczegółowo sprawdzane w prowadzonym postępowaniu, zabezpieczono na policyjnym parkingu.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty za przestępstwo paserstwa

Dwaj zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Człuchowa. Policjanci podczas pracy nad sprawą ustalili, że 39- latek wystawiał na zlecenie 43-latka różne części samochodowe niewiadomego pochodzenia na aukcjach internetowych. Dodatkowo w przeszukanym mieszkaniu 43-latka policjanci zabezpieczyli kluczyki do utraconego Porsche oraz gotówkę. W miejscu zamieszkania 39-latka odnalezionych zostało 65 gramów substancji narkotycznej, którą zabezpieczono do badań.

Obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Gdyni, gdzie na podstawie zebranego przez funkcjonariuszy materiału zostały im przedstawione zarzuty za przestępstwo paserstwa, za które podejrzanym grozi do 5 lat więzienia. Za posiadanie środków odurzających 39-latkowi grozi do 3 lat więzienia. Sąd w Gdyni na wniosek prokuratury zastosował wobec 43-latka 3-miesięczny areszt tymczasowy, a wobec 39-latka policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe.
Zobacz wideo Wjechał w Porsche zatrzymujące się przed przejściem dla pieszych
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.