Nowe ceny paliw od poniedziałku. Ile zapłacimy za benzynę 95, diesla i LPG? "Zwyżkowe korekty"

Eksperci e-petrol.pl przygotowali rozpiskę na najbliższy tydzień. Wiemy, ile polscy kierowcy będą średnio płacić za benzynę, olej napędowy oraz LPG.

O cenach w Polsce, także tych na stacjach paliw, piszemy regularnie na stronie głównej gazeta.pl. Przed początkiem nowego tygodnia postanowiliśmy sprawdzić, ile przyjdzie nam płacić za paliwo od poniedziałku. Nieocenieni w takich prognozach są eksperci z serwisu e-petrol. Ci wskazują, że sytuacja na polskich stacjach jest raczej stabilna i nie powinniśmy spodziewać się jakiś dużych podwyżek lub obniżek.

Zobacz wideo

Ceny paliw w Polsce - wakacje 2023 r.

W ostatnich dniach i tygodniach sytuacja na stacjach wyraźnie się unormowała i nie ma mowy o znaczących zmianach. Widzą to kierowcy, zauważają to także eksperci od rynku paliw. Kierowcy mogą jednak skorzystać z rywalizacji stacji benzynowych o klientach i obniżyć ceny specjalnymi wakacyjnymi rabatami. Praktycznie wszystkie najważniejsze sieci stacji przygotowały takie promocje.

Stabilizacja to określenie, które najlepiej oddaje to, co od początku wakacji dzieje się na rynku paliw w Polsce. Wahania cen, zarówno w hurcie, jak i na stacjach, są niewielkie. Na razie nie widać efektów drożejącej ropy, bo negatywne skutki zmian na giełdach naftowych łagodzi umocnienie złotówki w relacji do amerykańskiego dolara

- komentuje e-petrol.pl w jednym z najnowszych raportów. Zwracają też uwagę, że w ostatnich dniach potaniała 95-oktanowa benzyna, która po 2-groszowej obniżce kosztuje średnio 6,49 zł/l. Z kolei o trzy grosze podrożał olej napędowy, a średnia ogólnopolska cena tego paliwa w tym tygodniu to 6,29 zł/l. 

Ceny paliw w Polsce - ile za benzynę, diesla i LPG?

Końcówka lipca zapowiadana jest jako czas lekkich podwyżek. Eksperci mówią o "zwyżkowych korektach", ale na szczęście nie będą to bardzo duże podwyżki. Nie powinny znacząco wpłynąć na portfele kierowców. Tak mają kształtować się średnie ceny paliw od poniedziałku 24 lipca:

  • Średnia cena benzyny Pb95 - 6,47-6,59 zł/l
  • Średnia cena benzyny Pb98 - 7,07-7,20 zł/l
  • Średnia cena oleju napędowego ON - 6,26-6,38 zł/l
  • Średnia cena LPG - 2,79-2,85 zł/l
Więcej o:
Copyright © Agora SA