Rowerzysta potrącił pieszą, po czym uciekł. Policjanci proszą o pomoc w poszukiwaniach

Policjanci z Warszawy poszukują rowerzysty, który potrącił pieszą, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Proszą również o wsparcie w jego schwytaniu. W tym celu opublikowano wizerunek sprawcy.

Nie tylko zmotoryzowani mogą zostać sprawcami potrącenia. Także rowerzyści oraz użytkownicy elektrycznych hulajnóg doprowadzają do niebezpiecznych sytuacji. Jednym z nich jest mężczyzna poszukiwany przez policjantów z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI. Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Rowerzysta poszukiwany w sprawie potrącenia pieszej

Jak przekazała oficer prasowa Komendanta Rejonowego Policji Warszawa VI kom. Paulina Onyszko - "Policjanci prowadzą postępowanie w sprawie naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i spowodowania wypadku drogowego w dniu 8 czerwca 2023 r. na skrzyżowaniu ulicy Jagiellońskiej i Św. Cyryla i Metodego w Warszawie. Rowerzysta, którego wizerunek publikujemy, potrącił pieszą i oddalił się z miejsca".

Policjanci zabezpieczyli nagranie z monitoringu, na którym uwieczniono wizerunek sprawcy. Jak dodaje funkcjonariuszka, poszukiwany cyklista to brunet o szczupłej budowie ciała, mający około 30 lat. "Ubrany był w ciemnozieloną koszulkę z krótkim rękawem, czerwone dresowe spodnie z białymi pionowymi pasami po zewnętrznych stronach nogawek, ciemne sportowe obuwie. Poruszał się na rowerze typu górskiego, koloru ciemnego" - przekazała komisarz Onyszko.

Policja prosi o pomoc w schwytaniu rowerzysty

Każdy, kto ma jakiekolwiek informacje na temat mężczyzny, proszony jest o kontakt z policjantami, którzy prowadzą dochodzenie w tej sprawie. Zgłoszenia można dokonać w siedzibie jednostki przy ul. Jagiellońskiej 51 lub pod numerem telefonu - 47 72 384 83, tel. 47 723 81 27 - powołując się na nr rej. D-II-5332/23. Informacje można przekazać także w formie elektronicznej, pisząc na adres krp6.wds@ksp.policja.gov.pl. Policjanci gwarantują anonimowość.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.