Zniknął w Chorwacji odnalazł się na granicy w Hrebennem

Funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, podczas kontroli granicznej odnaleźli samochód osobowy, który był poszukiwany jako zaginiony w Chorwacji. Okazało się, że za kierownicą siedział Ukrainiec, który zamierzał wjechać kradzionym autem na teren swojego kraju.

Auto udało się odnaleźć w środę 28 czerwca, na drogowym przejściu granicznym w Hrebennem. Kierowca mercedesa viano próbował przekroczyć granicę w kierunku Ukrainy. Strażnicy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 46-letniego obywatela Ukrainy do kontroli. Po sprawdzeniu i zweryfikowaniu dokumentów pojazdu okazało się, że bus o szacunkowej wartości ok. 50 tys. zł od pewnego czasu poszukiwany jest w Chorwacji. Został skradziony spod jednego z domów.

W związku z tym kierowca został zatrzymany i przekazany policji, a samochód zabezpieczono na parkingu tranzytowym. Straż graniczna wszczęła już w tej sprawie postępowanie przygotowawcze. Dalej prowadzić ją już będą funkcjonariusze Policji z Tomaszowa Lubelskiego.

Zobacz wideo

Przemyt kradzionych aut na Ukrainę

To nie pierwsza próba przemycenia auta skradzionego z terenu Unii Europejskiej na terytorium Ukrainy. Statystyki pokazują, że o ile przed wybuchem wojny w Ukrainie, na granicy z naszym wschodnim sąsiadem, przemycano głównie papierosy, tak od roku rośnie liczba prób wwiezienia do tego kraju kradzionych samochodów. Tylko w ciągu sześciu miesięcy bieżącego roku, funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, podczas odpraw granicznych odkryli i zabezpieczyli różne pojazdy o wartości przekraczającej 8 mln zł.

Źródło: Straż Graniczna

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.