Nagranie koszmarnego wypadku na trasie S12. Cztery osoby w szpitalu, w tym dziecko

W czwartek 29 czerwca o godz. 08:31 na drodze S12 na trasie Lublin-Piaski dosz這 do koszmarnie wygl康aj帷ego wypadku drogowego. Rozbite zosta造 trzy auta, a do szpitala trafi造 cztery poszkodowane osoby, w tym 8-letnie dziecko. GDDKiA opublikowa豉 nagranie tego zdarzenia.

W miejscowości Wierzchowiska Drugie (powiat świdnicki, woj. lubelskie) na drodze S12 miał miejsce poważny wypadek. Ze wstępnych ustaleń policjantów wezwanych na miejsce zdarzenia wynika, że kierujący Volkswagenem Taigo zjechał na lewy pas powodując zderzenie z Oplem Grandlandem. W wyniku kontaktu pojazdów Volkswagen dachował, a następnie wpadł w jadące środkowym pasem Renault Scenic, które rozbiło się o barierę energochłonną. 

Na miejscu pojawiły się służby ratunkowe. W wyniku wypadku cztery osoby trafiły do szpitala, w tym 8-letnie dziecko. Droga S12 zablokowana była przez ponad 3 godziny. Na miejscu policjanci zorganizowali objazdy drogą serwisową, a ruch został przywrócony po godzinie 11.00. Więcej o zdarzeniach na polskich drogach przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Nagranie wypadku na trasie S12. Cztery osoby trafiły do szpitala

Kamera monitoringu zarejestrowała wypadek

Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia. Pomocne w sprawia będzie nagranie udostępnione przez lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, na którym dokładnie widać moment zderzenia pojazdów. Jak informują w komunikacie prasowym policjanci z Lublina, film z kamery monitoringu jest m.in. dowodem, że prosta droga, dobra nawierzchnia i doskonałe warunki atmosferyczne nie zapewnią bezpieczeństwa, jeśli kierujący nie przestrzega podstawowych zasad ruchu drogowego.

Ostrożna jazda podstawą bezpieczeństwa na drodze

Warto pamiętać, że podstawą bezpiecznej jazdy zawsze jest uważne obserwowanie otoczenia, ostrożność oraz dostosowanie pr璠ko軼i do panujących warunków na drodze i własnych umiejętności. Przy zmianie pasa ruchu należy bezwzględnie zasygnalizować zamiar wykonania takiego manewru oraz rozejrzeć się wokół w celu uzyskania pewności, że jest bezpiecznie i nie stwarza się zagrożenia dla siebie oraz innych kierowców, a następnie dopiero wtedy zmienić pas. Zachowanie czujności ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo.

Wi璚ej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.